Hvad sker der?

UCI Junior Amatør

Amstel Gold Race
1.UWT | Mænd
 
CEST: 10:40 - 16:51
Startliste
Amstel Gold Race
1.WWT | Kvinde
 
CEST: 09:55 - 14:12
Startliste
GP Féminin de Chambéry
1.1 | Kvinde
 
CEST: 13:00 - 16:30
Startliste
Tour du Doubs
1.1 | Mænd
 
CEST: 10:55 - 15:33
Startliste
Tour du Loir-et-Cher
2.2 | Samlet | Mænd
 
CEST: 14:45 - 16:47
Startliste
Tour du Loir-et-Cher
2.2 | 5.etape | Mænd
 
CEST: 14:45 - 16:47
Startliste
Tr. S. Vendemiano (U23)
1.2U | Mænd
 
CEST: 13:30 - 17:35
Startliste
Argentina RR
CN | Mænd
Argentina RR-U23
CN | Mænd
Penn Ar Bed-Pays d'Iroise
J-2.1 | Samlet | Mænd
 
CEST: 14:30 - 17:42
Startliste
Penn Ar Bed-Pays d'Iroise
J-2.1 | 3.etape | Mænd
 
CEST: 14:30 - 17:42
Startliste
Penn Ar Bed-Pays d'Iroise
J-2.1 | 2.etape | Mænd
 
CEST: 08:30 - 11:26
Startliste
Tour of the Alps
2.Pro | 1.etape | Mænd
 
CEST: 11:55 - 15:18
Startliste
Tour of the Alps
2.Pro | 2.etape | Mænd
 
CEST: 10:30 - 15:18
Startliste
La Flèche Wallonne
1.UWT | Mænd
 
CEST: 11:15 - 16:24
Startliste
La Flèche Wallonne
1.WWT | Kvinde
 
CEST: 13:55 - 17:57
Startliste
Tour of the Alps
2.Pro | 3.etape | Mænd
 
CEST: 11:10 - 14:20
Startliste
Tour of the Alps
2.Pro | 4.etape | Mænd
Startliste
Belgrade Banjaluka
2.2 | 1.etape | Mænd
Startliste
Due Giorni Eroica
J-2.NC | 1.etape | Mænd
Startliste
Due Giorni Eroica
J-2.NC | 2.etape | Mænd
Startliste

Winter Sports

UCI Ranking

1
Pogacar Tadej
UAE Team Emirates
2
Vingegaard Jonas
Team Visma | Lease a Bike
3
Evenepoel Remco
Soudal Quick-Step
1
Vollering Demi
Team SD Worx-Protime
2
Kopecky Lotte
Team SD Worx-Protime
3
Wiebes Lorena
Team SD Worx-Protime

Seneste resultater

Dato Løb Vinder Resultater
13.04 Oceania ITT
CCTT | Mænd
A. Gate
Burgos-BH
Resultater
13.04 Oceania ITT
CCTT | Kvinde
I. Carnes
ARA | Skip Capital
Resultater
13.04 Tour du Jura
1.1 | Mænd
D. Gaudu
Groupama-FDJ
Resultater
13.04 Arno Wallaard Memorial
1.2 | Mænd
P. Uptegrove
Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
Resultater
13.04 Tour du Loir-et-Cher
2.2 | 4.etape | Mænd
S. Dehairs
Alpecin-Deceuninck Dev. Team
Resultater
13.04 LBL Espoirs (U23)
1.2U | Mænd
J. Blackmore
Israel Premier Tech Academy
Resultater
13.04 Oceania ITT-U23
CCUT | Mænd
J. Medway
Team BridgeLane
Resultater
13.04 Oceania ITT-U23
CCUT | Kvinde
S. Sammons
Cycling Development Foundation
Resultater
13.04 Oceania ITT-JR
J-CC | Mænd
R. Roberts
Academy Région Sud p/b Giant
Resultater
13.04 Oceania ITT-JR
J-CC | Kvinde
L. Jones
Bendigo & District CC
Resultater
13.04 Penn Ar Bed-Pays d'Iroise
J-2.1 | 1.etape | Mænd
J. Simon
Team CIC UC Nantes - Atlantique U19
Resultater
13.04 Greece RR-JR
J-CN | Kvinde
E. Papadimitriou Stampori Resultater
13.04 Greece RR-U23
CNU | Kvinde
E. Giachou Resultater
12.04 Oceania RR
CCRR | Mænd
R. Cavanagh
KINAN Racing Team
Resultater
12.04 Oceania RR
CCRR | Kvinde
K. Nicholson
Team Bridgelane
Resultater
12.04 Classic Grand Besançon Doubs
1.1 | Mænd
L. Martinez
Groupama-FDJ
Resultater
12.04 Giro d'Abruzzo
2.1 | Samlet | Mænd
A. Lutsenko
Astana Qazaqstan Team
Resultater
12.04 Giro d'Abruzzo
2.1 | 4.etape | Mænd
P. Sivakov
UAE Team Emirates
Resultater
12.04 Tour du Loir-et-Cher
2.2 | 3.etape | Mænd
J. Krijnsen
Parkhotel Valkenburg
Resultater
12.04 Argentina ITT
CN | Mænd
S. Fredes Resultater
12.04 Oceania RR-JR
J-CC | Mænd
M. Goold
Blackburn CC U19
Resultater
12.04 Oceania RR-JR
J-CC | Kvinde
L. Bates
Canberra Cycling Club
Resultater
12.04 Argentina ITT
CNTT | Kvinde
C. Maldonado Resultater
12.04 Greece ITT-JR
J-CN | Kvinde
E. Papadimitriou Stampori Resultater
11.04 Giro d'Abruzzo
2.1 | 3.etape | Mænd
A. Lutsenko
Astana Qazaqstan Team
Resultater
11.04 Tour du Loir-et-Cher
2.2 | 2.etape | Mænd
S. Dehairs
Alpecin-Deceuninck Dev. Team
Resultater
10.04 Brabantse Pijl
1.Pro | Mænd
B. Cosnefroy
Decathlon AG2R La Mondiale
Resultater
10.04 Brabantse Pijl
1.Pro | Kvinde
E. Longo Borghini
Lidl-Trek
Resultater
10.04 Giro d'Abruzzo
2.1 | 2.etape | Mænd
J. Christen
UAE Team Emirates
Resultater
10.04 Tour of Thailand
2.1 | Samlet | Kvinde
J. Maneephan
Thailand Women's Cycling Team
Resultater
10.04 Tour of Thailand
2.1 | 3.etape | Kvinde
J. Maneephan
Thailand Women's Cycling Team
Resultater
10.04 Tour du Loir-et-Cher
2.2 | 1.etape | Mænd
L. Van de Wynkele
Lotto Dstny Dev.
Resultater
09.04 Giro d'Abruzzo
2.1 | 1.etape | Mænd
E. Zanoncello
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
Resultater
09.04 Tour of Thailand
2.1 | 2.etape | Kvinde
T. Nguyen
Vietnam
Resultater
08.04 Tour of Thailand
2.1 | 1.etape | Kvinde
T. Nguyen
Vietnam
Resultater
07.04 Paris-Roubaix
1.UWT | Mænd
M. van der Poel
Alpecin-Deceuninck
Resultater
07.04 Circuit des Ardennes
2.2 | Samlet | Mænd
J. Blackmore
Israel Premier Tech Academy
Resultater
07.04 Circuit des Ardennes
2.2 | 4.etape | Mænd
J. Blackmore
Israel Premier Tech Academy
Resultater
07.04 Jamaica International Cycling Classic
2.2 | Samlet | Mænd
W. Paredes
Team Medellin
Resultater
07.04 Jamaica International Cycling Classic
2.2 | 3.etape | Mænd
C. Tamayo
Team Medellin
Resultater
07.04 Tour of Mersin
2.2 | Samlet | Mænd
M. Budzinski
Mazowsze Serce Polski
Resultater
07.04 Tour of Mersin
2.2 | 4.etape | Mænd
S. Rostovtsev
Sakarya BB Pro Team
Resultater
07.04 Paris - Roubaix Espoirs
1.2U | Mænd
T. Teutenberg
Lidl-Trek Future Racing
Resultater
07.04 Trofeo PIVA (U23)
1.2U | Mænd
P. Novak
Team MBH Bank Colpack Ballan
Resultater
07.04 Paraguay RR
CN | Mænd
F. Ferreira Pacheco Resultater
07.04 Paraguay RR
CNRR | Kvinde
S. Olmedo Ocampos Resultater
07.04 Paraguay RR-JR
CN | Mænd
A. Gonzalez Resultater
07.04 Paraguay RR-JR
J-CN | Kvinde
M. Ferreira Resultater
07.04 Paris - Roubaix Juniors
J-1.NC | Mænd
J. Omrzel
Slovenia
Resultater
07.04 Cottbuser Juniors
J-2.1 | Samlet | Mænd
C. Just Pedersen
CeramicSpeed Herning CK Junior
Resultater
07.04 Cottbuser Juniors
J-2.1 | 4.etape | Mænd
D. Lewandowski
Poland
Resultater
06.04 Itzulia Basque Country
2.UWT | Samlet | Mænd
J. Ayuso
UAE Team Emirates
Resultater
06.04 Itzulia Basque Country
2.UWT | 6.etape | Mænd
C. Rodriguez
INEOS Grenadiers
Resultater
06.04 Paris-Roubaix Femmes
1.WWT | Kvinde
L. Kopecky
Team SD Worx-Protime
Resultater
06.04 Tour of Thailand
2.1 | Samlet | Mænd
A. van Engelen
Roojai Insurance
Resultater
06.04 Tour of Thailand
2.1 | 6.etape | Mænd
N. Kergozou
St George Continental CT
Resultater
06.04 Circuit des Ardennes
2.2 | 3.etape | Mænd
F. Savino
Soudal Quick-Step Devo Team
Resultater
06.04 Jamaica International Cycling Classic
2.2 | 2.etape | Mænd
C. Tamayo
Team Medellin
Resultater
06.04 Tour of Mersin
2.2 | 3.etape | Mænd
B. Prades
VC Fukuoka
Resultater
06.04 Paraguay ITT
CN | Mænd
F. Riveros Resultater
06.04 Paraguay ITT
CNTT | Kvinde
A. Galeano Resultater
06.04 Paraguay ITT-JR
CN | Mænd
A. Gonzalez Resultater
06.04 Paraguay ITT-JR
J-CN | Kvinde
M. Ferreira Resultater
06.04 Paraguay ITT-U23
CN | Mænd
C. Acuna Sanchez Resultater
06.04 Cottbuser Juniors
J-2.1 | 3.etape | Mænd
M. Strzelecki
Velotalent Team Sobótka
Resultater
06.04 Cottbuser Juniors
J-2.1 | 2.etape | Mænd
C. Just Pedersen
CeramicSpeed Herning CK Junior
Resultater