Ster van Zuid-Limburg

UCI Junior, Etape løb, 3.etape, 31.marts 2024, Belgien

Etape GC. Ungdom Points Bjerg Sprint Hold

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Ørn-Kristoff Felix Rudyco Cycling Team 02:34:11
02 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01
03 Van Strijthem Matijs Van Moer Logistics Cycling Team + 04
04 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 04
05 Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors + 04
06 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 04
07 Sumpik Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
08 Keppens Cedric Rudyco Cycling Team + 04
09 Wæhre Anders Team Uno-X NTG + 04
10 Schoonvelde Gijs JEGG-DJR Academy U19 + 04
11 Dekien Miel Air College - Bconcept + 04
12 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 04
13 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 04
14 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 04
15 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 04
16 Barry Ashlin USA Juniors + 04
17 De Paepe Thor Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04
18 Kings Ian Germany + 04
19 Howe Vinicius Start Junior Cycling Team + 11
20 Christiaens Jasper Oost Vlaanderen + 01:06
21 Petry Paul-Felix Germany + 01:06
22 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 01:06
23 Jannes Tristan Acrog-Tormans U19 + 01:06
24 Hélin Jul Acrog-Tormans U19 + 01:06
25 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
26 Pauwels Cisse Acrog-Tormans U19 + 01:09
27 Smørås Filip Team Uno-X NTG + 01:09
28 Albrecht Pepe Germany + 01:09
29 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 01:09
30 Goemaes Tuur Brain² Olympia Tienen + 01:09
31 Vrolix Yarne Air College - Bconcept + 01:09
32 Meyhui Rune Air College - Bconcept + 01:09
33 Hewes Alex Rudyco Cycling Team + 01:09
34 Cappon Staf CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
35 Bheki Peter Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
36 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 01:09
37 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
38 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 01:09
39 Van Dyck Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01:09
40 Wisse Nick Regio Zuid Nederland + 01:09
41 De Jonghe Lucas Oost Vlaanderen + 01:09
42 Briesen Mats Brain² Olympia Tienen + 01:09
43 Edmonds Enzo USA Juniors + 01:09
44 Höfig Attila Germany + 01:09
45 George Luca Watersley R+D Road Team + 01:09
46 Van Hove Sebbe Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:09
47 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:09
48 Hemeryck Wout CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
49 Juracich Ben USA Juniors + 01:09
50 Gysbrechts Thijn Team Kempen U19 + 01:09
51 Vermeersch Arend Air College - Bconcept + 01:09
52 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
53 Volders Bjarne Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:09
54 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 01:09
55 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:09
56 Luiten Teis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
57 De Rauw Rune Team Kempen U19 + 01:09
58 Vandenbroucke Louis Air College - Bconcept + 01:09
59 Louagie Matti Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
60 Heirbrant Victor Oost Vlaanderen + 01:09
61 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 01:09
62 Hernandez Maximiliano Start Junior Cycling Team + 01:09
63 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:09
64 Vanspeybrouck Emile CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
65 Abraham Charlie Lee Valley Youth CC + 01:09
66 Debeaussaert Michiel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
67 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 01:09
68 Van Der Vloedt Joren Team Kempen U19 + 01:09
69 Streif Noah USA Juniors + 01:09
70 Louw Larsen Oskar Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
71 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 01:09
72 Patras Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy + 01:09
73 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:09
74 Cnudde Louis Van Mossel Heist CT U19 + 01:09
75 Severijns Robbe Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:21
76 Leyssens Lucas Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:21
77 Roose Elias CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:21
78 Goossens Rik Brain² Olympia Tienen + 01:21
79 Van Gils Lucas Team Kempen U19 + 01:21
80 De Gendt Leander Oost Vlaanderen + 01:21
81 De Smeyter Cas Oost Vlaanderen + 01:21
82 Engel Otis USA Juniors + 01:24
83 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 01:24
84 Verdonschot-Van Elsen Reyn Sport en Moedig Genk U19 + 01:24
85 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 01:24
86 Rysletten-Solvoll Nikolai Team Uno-X NTG + 01:24
87 Stroeykens Seppe Brain² Olympia Tienen + 01:36
88 Benz Benedikt JEGG-DJR Academy U19 + 01:43
89 Drake Beckam USA Juniors + 03:00
90 Gentzik Louis Germany + 03:09
91 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 03:19
92 Inglis Toby Watersley R+D Road Team + 03:20
93 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 03:20
94 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 03:20
95 Van Geffen Krijn Team Kempen U19 + 03:20
96 Vanden Broeck Lowie KZLWC- Davo + 03:20
97 Ferl-Runningshaugen Amund Team Uno-X NTG + 03:20
98 Gumienny Matthis KZLWC- Davo + 03:20
99 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:20
100 Esch Hugo Germany + 03:27
101 Loones Jef Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:27
102 Van Speybroeck Yoni Oost Vlaanderen + 03:27
103 Wagemakers Joppe Brain² Olympia Tienen + 03:28
104 Tveit Telman Tronstad Team Uno-X NTG + 06:28
105 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 06:28
106 Declercq Mart Wielerclub Onder Ons Parike + 06:28
107 Monden Thijs Team Kempen U19 + 06:28
108 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 + 06:28
109 Vanhees Jonas Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 06:28
110 Jaenen Tibe Sport en Moedig Genk U19 + 06:28
111 de Roos Ben Regio Zuid Nederland + 08:55
112 Zwart Lennert Sport en Moedig Genk U19 + 10:36
113 Engelen Tibo Van Mossel Heist CT U19 + 10:36
114 Lankamp Daan Sport en Moedig Genk U19 + 11:20
115 Willemen Senne KZLWC- Davo + 11:20
116 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy + 12:43
OOT Munoz Mateo Start Junior Cycling Team
OOT Tolosa Luis Start Junior Cycling Team
OOT Escalera Gabriel Start Junior Cycling Team
DNS Strejcek Adam Watersley R+D Road Team
DNS Ballif Anco Watersley R+D Road Team
DNS Tielens Zander Rudyco Cycling Team
DNS Cuthbert Travis Wielerclub Onder Ons Parike
DNS Skjolden Sondre Elias Team Uno-X NTG
DNS Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19
DNS Joosten Sven Regio Zuid Nederland
DNS Verbeeck Tuur Brain² Olympia Tienen
DNF Rowles Alec Lee Valley Youth CC
DNF Werbrouck Otto CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Uijtdewilligen Niels Air College - Bconcept
DNF Sapronov Petr Van Mossel Heist CT U19
DNF Safranek Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
DNF Mertens Anton KZLWC- Davo
Pos Cykelrytter Hold Tid
1 - Sumpik Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy 05:30:27
2 - Barry Ashlin USA Juniors + 02
3 - Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 06
4 - Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors + 11
5 - Kings Ian Germany + 11
6 - Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 16
7 1 Keppens Cedric Rudyco Cycling Team + 17
8 1 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 20
9 2 Schoonvelde Gijs JEGG-DJR Academy U19 + 21
10 9 Van Strijthem Matijs Van Moer Logistics Cycling Team + 29
11 13 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 39
12 26 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 45
13 15 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 46
14 13 Howe Vinicius Start Junior Cycling Team + 52
15 8 Streif Noah USA Juniors + 01:21
16 35 Ørn-Kristoff Felix Rudyco Cycling Team + 01:22
17 3 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 01:30
18 5 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 01:31
19 4 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:34
20 4 George Luca Watersley R+D Road Team + 01:35
21 4 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:36
22 4 Cappon Staf CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:37
23 3 Edmonds Enzo USA Juniors + 01:39
24 1 Smørås Filip Team Uno-X NTG + 01:43
25 - Albrecht Pepe Germany + 01:46
26 27 Wæhre Anders Team Uno-X NTG + 01:46
27 1 Pauwels Cisse Acrog-Tormans U19 + 01:47
28 1 Petry Paul-Felix Germany + 01:49
29 1 Hewes Alex Rudyco Cycling Team + 01:54
30 2 Hélin Jul Acrog-Tormans U19 + 01:54
31 - Gysbrechts Thijn Team Kempen U19 + 01:56
32 1 Van Dyck Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01:58
33 2 Meyhui Rune Air College - Bconcept + 01:58
34 2 Vrolix Yarne Air College - Bconcept + 01:59
35 2 Abraham Charlie Lee Valley Youth CC + 01:59
36 3 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 02:00
37 25 Benz Benedikt JEGG-DJR Academy U19 + 02:00
38 2 Juracich Ben USA Juniors + 02:01
39 3 Luiten Teis Van Moer Logistics Cycling Team + 02:02
40 3 De Rauw Rune Team Kempen U19 + 02:10
41 3 Vermeersch Arend Air College - Bconcept + 02:10
42 1 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 02:16
43 3 Van Hove Sebbe Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 02:16
44 5 Briesen Mats Brain² Olympia Tienen + 02:24
45 5 Volders Bjarne Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 02:26
46 1 De Gendt Leander Oost Vlaanderen + 02:29
47 1 Stroeykens Seppe Brain² Olympia Tienen + 02:46
48 6 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 02:57
49 3 Van Gils Lucas Team Kempen U19 + 03:00
50 5 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 03:19
51 5 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:34
52 42 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 03:36
53 32 Esch Hugo Germany + 03:59
54 3 Christiaens Jasper Oost Vlaanderen + 04:14
55 10 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04:25
56 2 Bheki Peter Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 04:30
57 2 De Jonghe Lucas Oost Vlaanderen + 04:31
58 12 De Paepe Thor Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04:34
59 1 Hemeryck Wout CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:37
60 13 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 04:41
61 - Severijns Robbe Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 04:55
62 - Vanspeybrouck Emile CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:58
63 21 Dekien Miel Air College - Bconcept + 04:59
64 1 Debeaussaert Michiel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:14
65 4 Jannes Tristan Acrog-Tormans U19 + 05:20
66 5 Höfig Attila Germany + 05:41
67 7 Louw Larsen Oskar Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 05:49
68 8 Cnudde Louis Van Mossel Heist CT U19 + 05:50
69 8 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 05:53
70 8 Louagie Matti Van Moer Logistics Cycling Team + 05:54
71 12 Patras Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy + 06:01
72 3 Engel Otis USA Juniors + 06:04
73 14 Hernandez Maximiliano Start Junior Cycling Team + 06:10
74 15 Heirbrant Victor Oost Vlaanderen + 06:13
75 17 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 06:15
76 6 Rysletten-Solvoll Nikolai Team Uno-X NTG + 06:16
77 14 Verdonschot-Van Elsen Reyn Sport en Moedig Genk U19 + 06:29
78 16 Goossens Rik Brain² Olympia Tienen + 06:36
79 18 Van Der Vloedt Joren Team Kempen U19 + 06:40
80 18 Leyssens Lucas Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 06:53
81 59 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 07:01
82 14 Roose Elias CT Luc Wallays-Jonge Renners + 07:08
83 49 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 + 07:17
84 21 Van Geffen Krijn Team Kempen U19 + 07:17
85 21 Vanden Broeck Lowie KZLWC- Davo + 07:20
86 19 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 07:30
87 19 Loones Jef Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 07:38
88 16 Ferl-Runningshaugen Amund Team Uno-X NTG + 07:52
89 1 Drake Beckam USA Juniors + 08:25
90 12 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 08:26
91 10 De Smeyter Cas Oost Vlaanderen + 08:29
92 12 Vandenbroucke Louis Air College - Bconcept + 08:38
93 5 Van Speybroeck Yoni Oost Vlaanderen + 08:48
94 12 Goemaes Tuur Brain² Olympia Tienen + 08:48
95 12 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 08:50
96 13 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 09:23
97 31 Monden Thijs Team Kempen U19 + 10:38
98 10 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 11:06
99 14 Tveit Telman Tronstad Team Uno-X NTG + 11:24
100 12 Wagemakers Joppe Brain² Olympia Tienen + 12:42
101 14 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 12:49
102 11 Gentzik Louis Germany + 14:27
103 14 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 14:49
104 14 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 15:36
105 26 Lankamp Daan Sport en Moedig Genk U19 + 16:07
106 14 Inglis Toby Watersley R+D Road Team + 18:02
107 12 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy + 18:02
108 8 Declercq Mart Wielerclub Onder Ons Parike + 18:17
109 1 Zwart Lennert Sport en Moedig Genk U19 + 18:45
110 1 Engelen Tibo Van Mossel Heist CT U19 + 19:19
111 20 Wisse Nick Regio Zuid Nederland + 21:13
112 20 Gumienny Matthis KZLWC- Davo + 24:12
113 17 Jaenen Tibe Sport en Moedig Genk U19 + 25:58
114 7 Willemen Senne KZLWC- Davo + 26:15
115 10 de Roos Ben Regio Zuid Nederland + 27:59
116 17 Vanhees Jonas Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 28:13
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Barry Ashlin USA Juniors 05:30:29
02 Schoonvelde Gijs JEGG-DJR Academy U19 + 19
03 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:34
04 Edmonds Enzo USA Juniors + 01:37
05 Smørås Filip Team Uno-X NTG + 01:41
06 Hewes Alex Rudyco Cycling Team + 01:52
07 Hélin Jul Acrog-Tormans U19 + 01:52
08 Benz Benedikt JEGG-DJR Academy U19 + 01:58
09 Juracich Ben USA Juniors + 01:59
10 De Rauw Rune Team Kempen U19 + 02:08
11 Briesen Mats Brain² Olympia Tienen + 02:22
12 De Gendt Leander Oost Vlaanderen + 02:27
13 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 03:17
14 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:32
15 Esch Hugo Germany + 03:57
16 Christiaens Jasper Oost Vlaanderen + 04:12
17 De Jonghe Lucas Oost Vlaanderen + 04:29
18 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 04:39
19 Vanspeybrouck Emile CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:56
20 Höfig Attila Germany + 05:39
21 Louw Larsen Oskar Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 05:47
22 Louagie Matti Van Moer Logistics Cycling Team + 05:52
23 Patras Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy + 05:59
24 Hernandez Maximiliano Start Junior Cycling Team + 06:08
25 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 06:59
26 Roose Elias CT Luc Wallays-Jonge Renners + 07:06
27 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 07:28
28 Drake Beckam USA Juniors + 08:23
29 De Smeyter Cas Oost Vlaanderen + 08:27
30 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 09:21
31 Tveit Telman Tronstad Team Uno-X NTG + 11:22
32 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 12:47
33 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 15:34
34 Zwart Lennert Sport en Moedig Genk U19 + 18:43
35 Engelen Tibo Van Mossel Heist CT U19 + 19:17
36 Wisse Nick Regio Zuid Nederland + 21:11
37 de Roos Ben Regio Zuid Nederland + 27:57
Pos Hold Tid
01 Rudyco Cycling Team 16:32:16
02 Crabbé-Dstny Juniors + 01:06
03 JEGG-DJR Academy U19 + 01:18
04 Van Moer Logistics Cycling Team + 01:45
05 USA Juniors + 02:17
06 Germany + 02:26
07 Acrog-Tormans U19 + 03:32
08 Air College - Bconcept + 03:50
09 Team Kempen U19 + 05:47
10 Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 06:00
11 Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 08:14
12 Team Uno-X NTG + 08:17
13 Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 08:35
14 Brain² Olympia Tienen + 09:35
15 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 10:00
16 Oost Vlaanderen + 10:05
17 Wielerclub Onder Ons Parike + 14:30
18 Lee Valley Youth CC + 15:04
19 Watersley R+D Road Team + 22:18
20 Roman Kreuziger Cycling Academy + 22:34
21 KZLWC- Davo + 32:30
22 Sport en Moedig Genk U19 + 35:15

Information