France RR-JR

Nat. mesterskaber, Endags løb, 12. maj 2024, Frankrig

Resultater

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid UCI
01 Charret Camille Auvergne-Rhône-Alpes 03:18:31
02 Daumas Remi Occitanie + 19
03 Seixas Paul Auvergne-Rhône-Alpes + 41
04 Hernandez-Reilhé Jan Nouvelle-Aquitaine + 53
05 Sparfel Aubin Grand Est + 01:00
06 Doltaire Alex Bretagne + 01:00
07 Larronde Ellande Nouvelle-Aquitaine + 01:00
08 Blanc Johan Occitanie + 01:00
09 Trouvain Alexandre Ile-de-France + 01:07
10 Bouquet Axel Normandie + 01:13
11 Simon Jules Ile-de-France + 02:37
12 Vuillemin Loïc Bourgogne Franche-Comté + 02:40
13 Kayser Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes + 03:34
14 Meiller Nathan Grand Est + 03:34
15 Doute Gaspard Grand Est + 03:34
16 Grolier Robin Auvergne-Rhône-Alpes + 03:48
17 Ravaleu Ivann Bretagne + 03:51
18 Vezie Maxime Bretagne + 03:58
19 Berthelemy Edgard Ile-de-France + 04:24
20 Grégoire Baptiste Bourgogne Franche-Comté + 04:32
21 Martinet Valentin Auvergne-Rhône-Alpes + 04:32
22 Duclos-Lassalle Hugo Nouvelle-Aquitaine + 04:32
23 Menanteau Lucas Pays de la Loire + 04:36
24 Fernandes Arthur Occitanie + 04:40
25 Brissaire Alix Centre-Val de Loire + 04:52
26 Raby Charly Pays de la Loire + 04:56
27 Herbreteau Victor Pays de la Loire + 05:01
28 Lacroix Simon Hauts-de-France + 05:05
29 Ruesche Soan Pays de la Loire + 05:07
30 Hamon Similien Pays de la Loire + 05:07
31 Bariot Lohan Region Sud + 05:20
32 Boulet Eliott Bretagne + 05:22
33 Magnoulon Lorik Occitanie + 05:39
34 Busson Léo Auvergne-Rhône-Alpes + 05:42
35 Herpin Sohan Normandie + 05:45
36 Giani Alexis Region Sud + 05:51
37 Layrac Gabriel Occitanie + 05:51
38 Goncalves Gabriel Auvergne-Rhône-Alpes + 05:51
39 Richard Gabin Bretagne + 05:51
40 Hebe Clement Pays de la Loire + 05:55
41 Applencourt Ryan Nouvelle-Aquitaine + 06:01
42 Beck Valentin Occitanie + 06:04
43 Sigalas Brewen Centre-Val de Loire + 06:09
44 Barez Nathan Hauts-de-France + 06:13
45 Rouinsard Felix Bretagne + 06:29
46 Thierry Paul Bretagne + 06:40
47 Basset Antoine Bretagne + 06:40
48 Le Cann Loick Pays de la Loire + 06:45
49 Engel-Kling Tom Grand Est + 06:48
50 Bourhis Maxime Bretagne + 06:55
51 Valerio Diego Grand Est + 06:58
52 Pichot Donovan Pays de la Loire + 07:05
53 Lecoq Baptiste Normandie + 07:06
54 Waterlot Achille Ile-de-France + 07:06
55 Evrard Pierre Hauts-de-France + 07:06
56 Coudiere Cantin Timothée Pays de la Loire + 07:06
57 Presson Jules Hauts-de-France + 07:12
58 Vulliez Lohann Nouvelle-Aquitaine + 07:14
59 Pesenti Louis Bourgogne Franche-Comté + 07:16
60 Cheminant Steven Hauts-de-France + 07:16
61 Nomine Gabriel Ile-de-France + 07:19
62 Guerard Sacha Bourgogne Franche-Comté + 07:20
63 Presse Gaspard Pays de la Loire + 07:37
64 Bauer Martin Grand Est + 07:41
65 Breton Kylian Pays de la Loire + 07:42
66 Callewaert Gustave Ile-de-France + 07:45
67 Matossian Sevane Region Sud + 07:51
68 Sagnier Karl Centre-Val de Loire + 08:03
69 Drouet Jules Bretagne + 08:49
70 Berthet Samuel Auvergne-Rhône-Alpes + 09:00
71 Bouteloup Alexis Hauts-de-France + 09:00
72 Queau Mael Region Sud + 11:06
73 Gouzi Timeo Occitanie + 11:44
74 Bringel Mathias Grand Est + 12:14
75 Bacle Axel Normandie + 12:37
76 Chardon Johan Pays de la Loire + 13:55
77 Gantois Timeo Bourgogne Franche-Comté
78 Vassal Theophile Bourgogne Franche-Comté
79 Mizoule Ludo Auvergne-Rhône-Alpes
80 Lefevre Clement Centre-Val de Loire
81 Thieulent Theo Normandie
82 Cogen Lucas Bretagne
83 Lusinchi Lucas Region Sud
84 Rocchi Sloan Region Sud
85 Massa Dylan Region Sud
86 Bremont Tom Auvergne-Rhône-Alpes
87 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes
88 Corbel Ronan Bretagne
89 Dupuy Joan Nouvelle-Aquitaine
90 Jouanolle Maël Bretagne
91 Carty Jahkim Saint-Martin
DNF Bruyre Lilian Auvergne-Rhône-Alpes
DNF Carton Clément Auvergne-Rhône-Alpes
DNF Lafaye Hugo Auvergne-Rhône-Alpes
DNF Champenois Tom Bourgogne Franche-Comté
DNF Hue Jules Bourgogne Franche-Comté
DNF Oyselet Noa Bourgogne Franche-Comté
DNF Regnault Thibault Bourgogne Franche-Comté
DNF Rouhier Nathan Bourgogne Franche-Comté
DNF Vuillier Axel Bourgogne Franche-Comté
DNF Geffroy Gabin Bretagne
DNF Piquet Dorian Bretagne
DNF Boucher Hugo Centre-Val de Loire
DNF Bouchet Côme Centre-Val de Loire
DNF Chausse Valentin Centre-Val de Loire
DNF Hervé Romuald Centre-Val de Loire
DNF Lebeau Pierre Centre-Val de Loire
DNF Lemoine Mathis Centre-Val de Loire
DNF Mellot Emilien Centre-Val de Loire
DNF Patinote Victor Centre-Val de Loire
DNF Andenmatten Ludovic Grand Est
DNF Anselm Batistin Grand Est
DNF Bantquin Jules Grand Est
DNF Collier Eloi Grand Est
DNF Didier Louka Grand Est
DNF Gallerne Augustin Grand Est
DNF Nass Damien Grand Est
DNF Pierron Julien Grand Est
DNF Schneider Victor Grand Est
DNF Auguet Antoine Hauts-de-France
DNF Commont Valentin Hauts-de-France
DNF Legrand Yanis Hauts-de-France
DNF Villar-Thiery Aubin Hauts-de-France
DNF Alexandre Arthur Ile-de-France
DNF Bellardant Damien Ile-de-France
DNF Capelle Antoine Ile-de-France
DNF Gallienne Mathis Ile-de-France
DNF Guillaume Sullivan Ile-de-France
DNF Sandoz Thomas Ileas La Guadeloupe
DNF Laout Thomas La Reunion
DNF Mallard Gaëtan La Reunion
DNF Montusclat Raphaël La Reunion
DNF Jean-Baptiste Nehemy Martinique
DNF Jean-Baptiste Simonne Lois Martinique
DNF Pierre-Louis Yohann Martinique
DNF Gilles Louison Normandie
DNF Guilbert Mattéo Normandie
DNF Kehr Amaury Normandie
DNF Legentil Leo Normandie
DNF Marchand Noah Normandie
DNF Bernard Lilian Nouvelle-Aquitaine
DNF Breant Quentin Nouvelle-Aquitaine
DNF Carreau Thomas Nouvelle-Aquitaine
DNF Gauthier Gabin Nouvelle-Aquitaine
DNF Leclabart Erwan Nouvelle-Aquitaine
DNF Carrere Maxence Occitanie
DNF Lebon Vincent Occitanie
DNF Roux Aurelien Occitanie
DNF Serres Samuel Occitanie
DNF Chauvat Loevan Pays de la Loire
DNF Lesieur Theo Pays de la Loire
DNF Trigodet-Boëdec Nominoë Pays de la Loire
DNF Baeza Mathieu Region Sud
DNF Chetouteaud Aurélien Region Sud
DNF Flahaut Adan Region Sud
DNF Jullian Evan Region Sud
DNF Krajcik Julian Region Sud
DNF Philippe Rafael Region Sud
DNF Rocchi Timeo Region Sud
DNF Simonot Quentin Region Sud

Information