Tour of Lithuania

UCI, Etape løb, 3.etape, 7.juni 2024, Litauen

Etape GC. Ungdom Points Sprint Hold

DoB?
Pos Cykelrytter HoldUCI Tid
1 Stampe DanielAirtox-Carl Ras 7 03:44:06
2 Kongstad Alfred MørchTeam CO Play - Giant 3 + 03
3 Nisu OskarFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team 1 + 08
4 Ansons KristersLatvia + 22
5 Slemdahl VetleNCF Region Sør + 22
6 Gravås Peder AntoniIL Stjørdals-Blink + 22
7 Larsen MathiasAirtox-Carl Ras + 22
8 Nordal Brixen JonasCeramicSpeed Herning CK Elite + 22
9 Toftemark LucasTeam CO Play - Giant + 22
10 Andersen Oscar AakvistTeam CO Play - Giant + 22
11 Lauk Karl PatrickPeloton + 22
12 Wikander TordNCF Region Sør + 22
13 Kmieliauskas RokasEnergus Cycling Team + 22
14 Stålberg AlbinMotala AIF Serneke Allebike + 22
15 Belohvosciks KristiansLatvia + 22
16 Tamm LauriVoltas-Tartu 2024 by CCN + 22
17 Skjerping KristofferKjekkas IF Sykkel + 22
18 Lond DanielTeam CO Play - Giant + 22
19 Weiseth SondreIL Stjørdals-Blink + 22
20 Hertz BenjaminTeam CO Play - Giant + 22
21 Laas MartinFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 22
22 Lenzius MarttiVoltas-Tartu 2024 by CCN + 22
23 Kjeldsand Karl EmilKjekkas IF Sykkel + 22
24 Rosenlund StianAirtox-Carl Ras + 22
25 Fonnesbech NicklasCeramicSpeed Herning CK Elite + 22
26 Granberg SanderNCF Region Sør + 02:22
27 Gysland SanderNCF Region Sør + 02:22
28 Frafjord JoakimNCF Region Sør + 02:22
29 Talacka LukasTop Team Cycling + 02:22
30 Harkins GirtsEnergus Cycling Team + 02:22
31 Sørensen Frederik BjørnAirtox-Carl Ras + 02:22
32 Andersen MadsAirtox-Carl Ras + 02:22
33 Johansson FredrikMotala AIF Serneke Allebike + 02:22
34 Karpenko GlebFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 02:22
35 Kwon ElijahSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 02:22
36 Räim MihkelFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 02:22
37 Nagy SimonDukla Banská Bystrica + 02:22
38 Schabernig SimonARBO Raiffeisen RC Feld am See + 02:22
39 Guntvedt Nicolai DahlenKjekkas IF Sykkel + 02:22
40 Kivistik GertPeloton + 02:22
41 Vernersson LukasMotala AIF Serneke Allebike + 02:22
42 Jagerstål NiklasMotala AIF Serneke Allebike + 02:22
43 Venckus JomantasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 02:22
44 Gjeldnes HåvardKjekkas IF Sykkel + 02:22
45 Kazokas VytautasVoltas-Madaris Cycling Team + 02:22
46 Wlodarczyk IgorKujawy Pomorze Cycling Team + 02:22
47 Latkowski DawidKujawy Pomorze Cycling Team + 02:22
48 Vold DanielIL Stjørdals-Blink + 02:34
49 Holm AlbertAirtox-Carl Ras + 02:34
50 Ahlsson JonathanMotala AIF Serneke Allebike + 02:34
51 Kovaliovas EdgarasTop Team Cycling + 02:34
52 Mice TomasVoltas-Madaris Cycling Team + 02:34
53 Januskevicius MantasEnergus Cycling Team + 02:36
54 De Mey RemiEnergus Cycling Team + 02:36
55 Dragsten JørgenIL Stjørdals-Blink + 02:36
56 Matuzevicius ZygimantasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 02:36
58 Kasko DavidDukla Banská Bystrica + 02:36
58 Wisniewski SzymonKujawy Pomorze Cycling Team + 02:36
59 Lapins GustsVoltas-Tartu 2024 by CCN + 02:36
60 Hoza DenisDukla Banská Bystrica + 02:36
61 Nordlund JohanPeloton + 02:36
62 Galovic JakubDukla Banská Bystrica + 02:36
63 Juntunen Antti-JussiFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 02:36
64 Bjune UlrikNCF Region Sør + 02:36
65 Aas Eirik VangIL Stjørdals-Blink + 02:36
66 Larsson DavidMotala AIF Serneke Allebike + 02:36
67 Bugge Markus KlitgaardCeramicSpeed Herning CK Elite + 02:36
68 Balciunas MantasEnergus Cycling Team + 02:36
69 Lillmaa OvePeloton + 02:36
70 Alickun EduardTop Team Cycling + 02:44
71 Drinovec MatejARBO Raiffeisen RC Feld am See + 02:54
72 Grundulis Karlis ValtersLatvia + 03:07
73 Williams TomSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 02:24
74 Whetter FelixSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 03:51
75 Dolgovas AndrejusTop Team Cycling + 03:53
76 Andersons MaksimussLatvia + 03:53
77 Krumpl LorenzARBO Raiffeisen RC Feld am See + 03:53
78 Erlacher MatthiasARBO Raiffeisen RC Feld am See + 03:53
79 Marcinkevicius EdvinasTop Team Cycling + 03:53
80 Andruskevicius MantasNikeliuotas Spykis + 03:53
81 Featherstone OliverSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 03:55
82 Grigas LaurinasNikeliuotas Spykis + 03:53
83 Brusokas ViliusNikeliuotas Spykis + 03:56
84 Kvajauskas PovilasNikeliuotas Spykis + 03:56
85 Jackuliak RobertDukla Banská Bystrica + 03:56
86 Maiselis JonasTop Team Cycling + 03:56
87 Nizevicius LinasNikeliuotas Spykis + 03:56
88 Jurisaar TauriPeloton + 03:56
89 Gullhav KristofferKjekkas IF Sykkel + 03:56
90 Kaczmarzyk JanKujawy Pomorze Cycling Team + 03:56
91 Hauser SandroARBO Raiffeisen RC Feld am See + 03:56
92 Lasinis VenantasEnergus Cycling Team + 03:56
93 Adomaitis RokasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 04:03
94 Rovder PavolDukla Banská Bystrica + 04:12
95 Dzervus DarijusVoltas-Madaris Cycling Team + 04:26
96 Post KenPeloton + 04:31
97 Mathiesen PhillipTeam CO Play - Giant + 02:24
98 Vosekalns AndrisLatvia + 02:24
99 Bogdanovics MarisLatvia + 02:24
DNF Hinz KacperKujawy Pomorze Cycling Team
DNF Kurek WiktorKujawy Pomorze Cycling Team
Pos Cykelrytter Hold Tid
1 5 Gravås Peder AntoniIL Stjørdals-Blink10:53:32
2 2 Larsen MathiasAirtox-Carl Ras+ 00
3 2 Andersen MadsAirtox-Carl Ras+ 03
4 1 Kmieliauskas RokasEnergus Cycling Team+ 03
5 3 Lond DanielTeam CO Play - Giant+ 06
6 9 Nisu OskarFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team+ 07
7 Nordal Brixen JonasCeramicSpeed Herning CK Elite+ 08
8 3 Lenzius MarttiVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 09
9 7 Räim MihkelFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team+ 10
10 4 Belohvosciks KristiansLatvia+ 19
11 7 Kongstad Alfred MørchTeam CO Play - Giant+ 24
12 4 Rosenlund StianAirtox-Carl Ras+ 28
13 4 Lauk Karl PatrickPeloton+ 49
14 6 Stampe DanielAirtox-Carl Ras+ 59
15 12 Aas Eirik VangIL Stjørdals-Blink+ 01:38
16 8 Tamm LauriVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 01:45
17 17 Slemdahl VetleNCF Region Sør+ 01:55
18 18 Stålberg AlbinMotala AIF Serneke Allebike+ 01:56
19 20 Weiseth SondreIL Stjørdals-Blink+ 01:59
20 24 Ansons KristersLatvia+ 02:06
21 24 Wikander TordNCF Region Sør+ 02:06
22 13 Kivistik GertPeloton+ 02:09
23 25 Andersen Oscar AakvistTeam CO Play - Giant+ 02:10
24 14 Bogdanovics MarisLatvia+ 02:10
25 25 Skjerping KristofferKjekkas IF Sykkel+ 02:11
26 14 Karpenko GlebFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team+ 02:16
27 26 Laas MartinFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team+ 02:18
28 29 Fonnesbech NicklasCeramicSpeed Herning CK Elite+ 02:20
29 30 Kjeldsand Karl EmilKjekkas IF Sykkel+ 02:24
30 17 Ahlsson JonathanMotala AIF Serneke Allebike+ 02:30
31 12 Januskevicius MantasEnergus Cycling Team+ 03:13
32 33 Toftemark LucasTeam CO Play - Giant+ 03:19
33 12 Sørensen Frederik BjørnAirtox-Carl Ras+ 03:38
34 12 Vernersson LukasMotala AIF Serneke Allebike+ 03:43
35 10 Guntvedt Nicolai DahlenKjekkas IF Sykkel+ 03:45
36 10 Talacka LukasTop Team Cycling+ 03:48
37 10 Gysland SanderNCF Region Sør+ 03:49
38 9 Harkins GirtsEnergus Cycling Team+ 03:50
39 11 Williams TomSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching+ 03:51
40 9 Latkowski DawidKujawy Pomorze Cycling Team+ 03:52
41 4 Venckus JomantasVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 03:57
42 2 Granberg SanderNCF Region Sør+ 04:00
43 5 Mathiesen PhillipTeam CO Play - Giant+ 04:00
44 3 Jagerstål NiklasMotala AIF Serneke Allebike+ 04:01
45 3 Kazokas VytautasVoltas-Madaris Cycling Team+ 04:01
46 16 Kovaliovas EdgarasTop Team Cycling+ 04:03
47 1 Frafjord JoakimNCF Region Sør+ 04:07
48 13 Vold DanielIL Stjørdals-Blink+ 04:08
49 2 Wlodarczyk IgorKujawy Pomorze Cycling Team+ 04:08
50 17 Bugge Markus KlitgaardCeramicSpeed Herning CK Elite+ 04:08
51 Gjeldnes HåvardKjekkas IF Sykkel+ 04:14
52 9 Bjune UlrikNCF Region Sør+ 04:16
53 2 Johansson FredrikMotala AIF Serneke Allebike+ 04:19
54 2 Schabernig SimonARBO Raiffeisen RC Feld am See+ 04:20
55 6 Wisniewski SzymonKujawy Pomorze Cycling Team+ 04:24
56 4 Juntunen Antti-JussiFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team+ 04:32
57 3 Matuzevicius ZygimantasVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 04:32
58 3 Vosekalns AndrisLatvia+ 04:35
59 1 Lapins GustsVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 04:37
60 Nordlund JohanPeloton+ 04:42
61 1 Hoza DenisDukla Banská Bystrica+ 04:49
62 39 Lasinis VenantasEnergus Cycling Team+ 05:18
63 1 Larsson DavidMotala AIF Serneke Allebike+ 05:19
64 32 Rovder PavolDukla Banská Bystrica+ 05:44
65 1 Kwon ElijahSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching+ 06:16
66 3 Andersons MaksimussLatvia+ 06:29
67 De Mey RemiEnergus Cycling Team+ 06:30
68 8 Kasko DavidDukla Banská Bystrica+ 06:46
69 8 Holm AlbertAirtox-Carl Ras+ 06:47
70 8 Mice TomasVoltas-Madaris Cycling Team+ 06:48
71 9 Lillmaa OvePeloton+ 06:50
72 7 Alickun EduardTop Team Cycling+ 06:58
73 12 Dragsten JørgenIL Stjørdals-Blink+ 06:59
74 10 Galovic JakubDukla Banská Bystrica+ 06:59
75 8 Drinovec MatejARBO Raiffeisen RC Feld am See+ 07:17
76 6 Grundulis Karlis ValtersLatvia+ 07:29
77 9 Whetter FelixSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching+ 07:47
78 13 Balciunas MantasEnergus Cycling Team+ 07:55
79 10 Marcinkevicius EdvinasTop Team Cycling+ 07:57
80 10 Dolgovas AndrejusTop Team Cycling+ 07:57
81 6 Andruskevicius MantasNikeliuotas Spykis+ 08:01
82 11 Maiselis JonasTop Team Cycling+ 08:01
83 11 Jackuliak RobertDukla Banská Bystrica+ 08:02
84 11 Featherstone OliverSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching+ 08:02
85 11 Brusokas ViliusNikeliuotas Spykis+ 08:03
86 5 Gullhav KristofferKjekkas IF Sykkel+ 08:18
87 1 Grigas LaurinasNikeliuotas Spykis+ 08:22
88 1 Hauser SandroARBO Raiffeisen RC Feld am See+ 08:45
89 1 Adomaitis RokasVoltas-Tartu 2024 by CCN+ 08:49
90 Nizevicius LinasNikeliuotas Spykis+ 08:57
91 1 Kvajauskas PovilasNikeliuotas Spykis+ 09:22
92 4 Nagy SimonDukla Banská Bystrica+ 09:30
93 Kaczmarzyk JanKujawy Pomorze Cycling Team+ 09:57
94 Erlacher MatthiasARBO Raiffeisen RC Feld am See+ 10:13
95 Dzervus DarijusVoltas-Madaris Cycling Team+ 11:06
96 4 Hertz BenjaminTeam CO Play - Giant+ 16:04
97 1 Jurisaar TauriPeloton+ 18:29
98 1 Post KenPeloton+ 18:44
99 Krumpl LorenzARBO Raiffeisen RC Feld am See+ 19:32
Pos Cykelrytter Hold Tid
1 1 Gravås Peder AntoniIL Stjørdals-Blink 10:53:32
2 1 Lond DanielTeam CO Play - Giant + 06
3 1 Lenzius MarttiVoltas-Tartu 2024 by CCN + 09
4 3 Belohvosciks KristiansLatvia + 19
5 4 Kongstad Alfred MørchTeam CO Play - Giant + 24
6 2 Rosenlund StianAirtox-Carl Ras + 28
7 6 Aas Eirik VangIL Stjørdals-Blink + 01:38
8 4 Tamm LauriVoltas-Tartu 2024 by CCN + 01:45
9 10 Slemdahl VetleNCF Region Sør + 01:55
10 11 Stålberg AlbinMotala AIF Serneke Allebike + 01:56
11 13 Weiseth SondreIL Stjørdals-Blink + 01:59
12 16 Wikander TordNCF Region Sør + 02:06
13 8 Karpenko GlebFerei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 02:16
14 19 Fonnesbech NicklasCeramicSpeed Herning CK Elite + 02:20
15 20 Kjeldsand Karl EmilKjekkas IF Sykkel + 02:24
16 10 Ahlsson JonathanMotala AIF Serneke Allebike + 02:30
17 22 Toftemark LucasTeam CO Play - Giant + 03:19
18 8 Sørensen Frederik BjørnAirtox-Carl Ras + 03:38
19 8 Vernersson LukasMotala AIF Serneke Allebike + 03:43
20 7 Guntvedt Nicolai DahlenKjekkas IF Sykkel + 03:45
21 7 Gysland SanderNCF Region Sør + 03:49
22 6 Harkins GirtsEnergus Cycling Team + 03:50
23 8 Williams TomSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 03:51
24 7 Latkowski DawidKujawy Pomorze Cycling Team + 03:52
25 3 Venckus JomantasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 03:57
26 1 Granberg SanderNCF Region Sør + 04:00
27 4 Mathiesen PhillipTeam CO Play - Giant + 04:00
28 2 Kazokas VytautasVoltas-Madaris Cycling Team + 04:01
29 9 Vold DanielIL Stjørdals-Blink + 04:08
30 1 Wlodarczyk IgorKujawy Pomorze Cycling Team + 04:08
31 4 Bjune UlrikNCF Region Sør + 04:16
32 Schabernig SimonARBO Raiffeisen RC Feld am See + 04:20
33 3 Wisniewski SzymonKujawy Pomorze Cycling Team + 04:24
34 3 Matuzevicius ZygimantasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 04:32
35 1 Lapins GustsVoltas-Tartu 2024 by CCN + 04:37
36 Hoza DenisDukla Banská Bystrica + 04:49
37 1 Larsson DavidMotala AIF Serneke Allebike + 05:19
38 20 Rovder PavolDukla Banská Bystrica + 05:44
39 1 Kwon ElijahSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 06:16
40 3 Andersons MaksimussLatvia + 06:29
41 De Mey RemiEnergus Cycling Team + 06:30
42 2 Holm AlbertAirtox-Carl Ras + 06:47
43 4 Galovic JakubDukla Banská Bystrica + 06:59
44 2 Grundulis Karlis ValtersLatvia + 07:29
45 3 Whetter FelixSn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 07:47
46 3 Jackuliak RobertDukla Banská Bystrica + 08:02
47 2 Gullhav KristofferKjekkas IF Sykkel + 08:18
48 1 Adomaitis RokasVoltas-Tartu 2024 by CCN + 08:49
49 3 Nagy SimonDukla Banská Bystrica + 09:30
50 Kaczmarzyk JanKujawy Pomorze Cycling Team + 09:57
51 Erlacher MatthiasARBO Raiffeisen RC Feld am See + 10:13
52 4 Hertz BenjaminTeam CO Play - Giant + 16:04
53 1 Jurisaar TauriPeloton + 18:29
54 1 Post KenPeloton + 18:44
55 Krumpl LorenzARBO Raiffeisen RC Feld am See + 19:32
Pos Hold Tid
1 Airtox-Carl Ras 32:41:08
2 Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team + 02:02
3 3 Team CO Play - Giant + 02:09
4 1 IL Stjørdals-Blink + 03:06
5 1 Latvia + 04:04
6 2 Voltas-Tartu 2024 by CCN + 05:20
7 3 CeramicSpeed Herning CK Elite + 06:05
8 3 Energus Cycling Team + 06:35
9 2 Peloton + 07:10
10 2 NCF Region Sør + 07:19
11 2 Motala AIF Serneke Allebike + 07:38
12 1 Kjekkas IF Sykkel + 07:49
13 Kujawy Pomorze Cycling Team + 11:53
14 Top Team Cycling + 14:18
15 Dukla Banská Bystrica + 16:48
16 Sn Vitae Huub p/b BimBam Coaching + 17:23
17 ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 19:51
18 Voltas-Madaris Cycling Team + 21:24
19 Nikeliuotas Spykis + 23:58

Information