Germany ITT-JR

Nat. mesterskaber, Endags løb, 15. juni 2024, Tyskland

Resultater

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid UCI
01 Kings Ian JEGG-DJR Academy U19 24:44
02 Benz Benedikt JEGG-DJR Academy U19 + 03
03 Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder + 05
04 Bell Moritz Rose Team NRW + 08
05 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 16
06 Wedekind Victor B&H Junioren Team Thüringen + 32
07 Kloss Felix Team Wipotec RLP + 32
08 Winter Zeno Levi Cannibal B Victorious + 44
09 Germer Paul LV Brandenburg + 45
10 Glossner Tim Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 59
11 Esch Hugo B&H Junioren Team Thüringen + 01:04
12 Höfig Attila Cannibal B Victorious + 01:12
13 Mauss Moritz Rose Team NRW + 01:21
14 Strasser Luis Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:42
15 Harneke Emil Rose Team NRW + 01:42
16 Grupp Louis Team Wipotec RLP + 01:44
17 Neumann Jakob Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 01:53
18 Tittel Kai LV Brandenburg + 01:53
19 Oertzen Max Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 01:56
20 Kemm Samuel LV Baden + 02:05
21 Griewald Richard Team NORD + 02:11
22 Omann Karl Gustav LV Brandenburg + 02:11
23 Pelzer Jakob Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 02:14
24 von der Wehl Henri LV Berlin + 02:15
25 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 02:25
26 Reinhold Linus Team Stadler Niedersachsen + 02:26
27 Frie Constantin Embrace The World Cycling U19 p/b BikeCampus Westf + 02:27
28 König Aaron LV Baden + 02:28
29 Stupperich Valentin LV Württemberg + 02:30
30 Weiss Maximilian Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 02:31
31 Wolaschka Matthias LV Bayern + 02:31
32 Schipkowski Jonathan Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:33
33 Peters Ole Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 02:36
34 Leben Tilman LV Brandenburg + 02:40
35 Langmann Jakob LV Württemberg + 02:42
36 Albrecht Pepe Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:45
37 Weyer Carlo LV Brandenburg + 02:48
38 Schulz Samuel LV Württemberg + 02:50
39 Plich Colin Rose Team NRW + 02:52
40 Weiss Oskar B&H Junioren Team Thüringen + 02:53
41 Meinberg Eric B&H Junioren Team Thüringen + 02:57
42 Adamczak Paul LV Brandenburg + 03:03
43 Beirig Leopold Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 03:05
44 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 03:07
45 Schiffner Hugo Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:10
46 Mikonya Max Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:11
47 Koza Jannis LV Berlin + 03:12
48 Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen + 03:16
49 Kogge Maarten Team NORD + 03:17
50 Diedrichs Tim LV Berlin + 03:17
51 Rauschenbach Paul Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:17
52 Geissler Bruno B&H Junioren Team Thüringen + 03:23
53 Schenk Moritz Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:28
54 Schenkmann Lasse Rose Team NRW + 03:28
55 Läsker Jonathan B&H Junioren Team Thüringen + 03:29
56 Klein Julius Rose Team NRW + 03:29
57 Nolte Jannick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:29
58 Kerndt Bruno B&H Junioren Team Thüringen + 03:30
59 Hartmann Elias Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 03:31
60 Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:32
61 Müller Mardius LV Brandenburg + 03:33
62 Markert Florian Team Wipotec RLP + 03:36
63 Drees Lennart Rose Team NRW + 03:36
64 Hoesser Antonio - + 03:40
65 Mast Florian LV Württemberg + 03:41
66 Menzefricke Lars Embrace The World Cycling U19 p/b BikeCampus Westf + 03:42
67 Musiol Joel Rose Team NRW + 03:46
68 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 03:49
69 Meyer Toni LV Baden + 03:50
70 Kauffmann Joshua LV Berlin + 03:50
71 Kormeyer Marinus Team NORD + 03:52
72 Post Niklas Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:56
73 Kochanowski Anton Team NORD + 04:04
74 Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 04:06
75 Buschmann Yoris Team NORD + 04:15
76 Diehl Robert Team Stadler Niedersachsen + 04:18
77 Schury David LV Bayern + 04:19
78 Ansorge Eric - + 04:21
79 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04:25
80 Wilkens Janne Team NORD + 04:25
81 Gremmer Fabrice LV Baden + 04:27
82 Morgenstern Elias B&H Junioren Team Thüringen + 04:29
83 Wiencek Enzo B&H Junioren Team Thüringen + 04:40
84 Nickel Simon LV Brandenburg + 04:43
85 Goldhausen Theodor - + 04:44
86 Jakob Jeremias LV Baden + 04:44
87 Rank Erik Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 05:02
88 Dopke Nils LV Berlin + 05:03
89 Haupter Lukas LV Württemberg + 05:08
90 Wollenberg Nico Team Walter Fensterbau-Marco Brenner + 05:22
91 Gentzik Louis B&H Junioren Team Thüringen + 05:22
92 Schiek Bruno Junioren Schwalbe Team Sachsen + 05:25
93 Ganter Julius LV Baden + 05:41
94 Stahl Marc LV Bayern + 05:51
95 Hund Simon LV Baden + 19:19

Information