Cottbuser Juniors

UCI Junior, Etape løb, 3.etape, 6.april 2024, Tyskland

Etape GC. Ungdom Sprint

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Strzelecki Michal Velotalent Team Sobótka 01:23:00
02 Esch Hugo B&H Junioren Team Thüringen + 00
03 Bradac Adam Team Dukla Praha Juniors + 00
04 Kosch Johannes LRV Oberösterreich + 00
05 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 00
06 Preyler Gabriel LRV Oberösterreich + 00
07 Just Pedersen Carl Emil CeramicSpeed Herning CK Junior + 00
08 Uhl Marlon LV Baden + 00
09 Stryjewski Piotr Velotalent Team Sobótka + 00
10 Purnoch Matyas Rexonix Kovo Praha + 00
11 Bittman Adam Rexonix Kovo Praha + 00
12 Puuraid Joonas Estonia + 00
13 Madisson Mik Estonia + 00
14 Rege Erik Team NCF Region West + 00
15 Dvoracek Tobias Rexonix Kovo Praha + 00
16 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
17 Campean Luca LotuSteam U19 + 00
18 Mauss Moritz Rose Team NRW + 00
19 Kasprowicz Aleksander Alks Stal Grudziadz + 00
20 Abramek Jakub Velotalent Team Sobótka + 00
21 Lewandowski Dawid Poland + 00
22 Krzyskow Dominik Poland + 00
23 Van Der Merwe Nicholas Bulgaria + 00
24 Tilly Karl-Aksel CeramicSpeed Herning CK Junior + 00
25 Pritrznik Jon LotuSteam U19 + 00
26 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 00
27 Junker Nils Svealand Cycling Team U19 + 00
28 Laidinen Arseni Estonia + 00
29 Stupperich Valentin LV Württemberg + 00
30 Faltynek Jan Team Dukla Praha Juniors + 00
31 Zobl Valentin LRV Oberösterreich + 00
32 Meinberg Eric B&H Junioren Team Thüringen + 00
33 Tammepuu Riko Estonia + 00
34 Poschacher Valentin LRV Oberösterreich + 00
35 Geissler Bruno B&H Junioren Team Thüringen + 00
36 Adamczak Paul LV Brandenburg + 00
37 Chudy Kacper Velotalent Team Sobótka + 00
38 Kristensen Mads CeramicSpeed Herning CK Junior + 00
39 König Aaron LV Baden + 00
40 Hedeås Victor Svealand Cycling Team U19 + 00
41 Stedry Adam Rexonix Kovo Praha + 00
42 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 00
43 Wrona Szymon Velotalent Team Sobótka + 00
44 Jackowiak Janek Poland + 00
45 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 00
46 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 00
47 Sorbian Maciej Poland + 00
48 Albersdörfer Enzo B&H Junioren Team Thüringen + 00
49 Skarstein Erling Team NCF Region West + 00
50 Lygra Vetle Gilje Team NCF Region West + 00
51 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 00
52 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 00
53 Wedekind Victor B&H Junioren Team Thüringen + 00
54 Schipkowski Jonathan Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
55 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 00
56 Viehböck Paul LRV Oberösterreich + 00
57 Post Niklas Fabian Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
58 Bylewski Michal Alks Stal Grudziadz + 00
59 Pietrzak Igor Alks Stal Grudziadz + 00
60 Matejek Simon Team Dukla Praha Juniors + 00
61 Leben Tilman LV Brandenburg + 00
62 Plich Colin Rose Team NRW + 00
63 Brückner Filip Rexonix Kovo Praha + 00
64 Jurek Pawel Alks Stal Grudziadz + 00
65 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
66 Damgaard Hector CeramicSpeed Herning CK Junior + 00
67 Jablonski Kacper Alks Stal Grudziadz + 00
68 Kjøllesdal Isak Team NCF Region West + 00
69 Markovic Gavrilo LotuSteam U19 + 00
70 Schulz Samuel LV Württemberg + 00
71 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 00
72 Szulik Dawid Poland + 00
73 Langmann Jakob LV Württemberg + 00
74 Vavro Kristian Team Dukla Praha Juniors + 00
75 Arjus Henri Estonia + 00
76 Gentzik Louis B&H Junioren Team Thüringen + 00
77 Harneke Emil Rose Team NRW + 00
78 Mateev Petar Bulgaria + 00
79 Stanic Dusan LotuSteam U19 + 00
80 Helml Hendrik Team Stadler Niedersachsen + 00
81 Precup Horea LotuSteam U19 + 00
82 Nickel Simon LV Brandenburg + 00
83 Markert Florian LV Baden + 00
84 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 00
85 Garstenauer Sebastian LRV Oberösterreich + 00
86 Juul Brinch Oscar Team Bach Advokater - Giant Store + 00
87 Frajbis Adam Team Dukla Praha Juniors + 00
88 Kalman Daniel Akos LotuSteam U19 + 11
89 Mast Florian LV Württemberg + 11
90 Michalovic Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 11
91 Müller Mardius LV Brandenburg + 03:30
92 Tittel Kai LV Brandenburg + 03:30
93 Weyer Carlo LV Brandenburg + 03:30
94 Yanev Dmitriy Bulgaria + 03:30
95 Kostkowski Joachim Alks Stal Grudziadz + 03:30
96 Mikonya Max Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:30
97 Schiffner Hugo Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:30
98 Drees Lennart Rose Team NRW + 03:30
99 Herheim Ola Blikberg Team NCF Region West + 03:30
100 Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 03:30
101 Bruchwalski Jan Velotalent Team Sobótka + 03:30
102 Vyborny Krystof Rexonix Kovo Praha + 04:19
103 Karlsson Anton Svealand Cycling Team U19 + 02:04:30
DNS Golonko Ignacy Poland
DNF Hadzhiev Kevin Bulgaria
DNF Kemm Samuel LV Baden
Pos Cykelrytter Hold Tid
1 - Just Pedersen Carl Emil CeramicSpeed Herning CK Junior 03:14:31
2 - Lewandowski Dawid Poland + 17
3 2 Strzelecki Michal Velotalent Team Sobótka + 18
4 1 Krzyskow Dominik Poland + 19
5 1 Jackowiak Janek Poland + 20
6 - Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 24
7 - Kristensen Mads CeramicSpeed Herning CK Junior + 27
8 1 Esch Hugo B&H Junioren Team Thüringen + 28
9 1 Zobl Valentin LRV Oberösterreich + 31
10 - Tammepuu Riko Estonia + 37
11 - Sorbian Maciej Poland + 37
12 - Wedekind Victor B&H Junioren Team Thüringen + 38
13 - Poschacher Valentin LRV Oberösterreich + 39
14 - Harneke Emil Rose Team NRW + 42
15 - Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 42
16 1 Faltynek Jan Team Dukla Praha Juniors + 43
17 1 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 44
18 - Kosch Johannes LRV Oberösterreich + 48
19 - Mauss Moritz Rose Team NRW + 49
20 - Lygra Vetle Gilje Team NCF Region West + 51
21 1 Bradac Adam Team Dukla Praha Juniors + 52
22 1 Precup Horea LotuSteam U19 + 54
23 - Vavro Kristian Team Dukla Praha Juniors + 55
24 - Viehböck Paul LRV Oberösterreich + 57
25 - Campean Luca LotuSteam U19 + 01:00
26 - Skarstein Erling Team NCF Region West + 01:01
27 2 Pietrzak Igor Alks Stal Grudziadz + 01:01
28 2 Stupperich Valentin LV Württemberg + 01:02
29 2 Bittman Adam Rexonix Kovo Praha + 01:02
30 2 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 01:03
31 3 Chudy Kacper Velotalent Team Sobótka + 01:06
32 3 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:07
33 3 König Aaron LV Baden + 01:08
34 3 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 01:09
35 3 Van Der Merwe Nicholas Bulgaria + 01:09
36 4 Preyler Gabriel LRV Oberösterreich + 01:11
37 4 Stanic Dusan LotuSteam U19 + 01:12
38 4 Purnoch Matyas Rexonix Kovo Praha + 01:12
39 4 Tilly Karl-Aksel CeramicSpeed Herning CK Junior + 01:13
40 4 Gentzik Louis B&H Junioren Team Thüringen + 01:13
41 4 Abramek Jakub Velotalent Team Sobótka + 01:13
42 4 Pritrznik Jon LotuSteam U19 + 01:15
43 4 Adamczak Paul LV Brandenburg + 01:17
44 4 Brückner Filip Rexonix Kovo Praha + 01:18
45 4 Matejek Simon Team Dukla Praha Juniors + 01:18
46 4 Markert Florian LV Baden + 01:18
47 5 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 01:21
48 5 Meinberg Eric B&H Junioren Team Thüringen + 01:23
49 6 Leben Tilman LV Brandenburg + 01:25
50 6 Rege Erik Team NCF Region West + 01:25
51 6 Geissler Bruno B&H Junioren Team Thüringen + 01:25
52 7 Kasprowicz Aleksander Alks Stal Grudziadz + 01:26
53 7 Markovic Gavrilo LotuSteam U19 + 01:26
54 7 Hedeås Victor Svealand Cycling Team U19 + 01:27
55 8 Garstenauer Sebastian LRV Oberösterreich + 01:29
56 8 Helml Hendrik Team Stadler Niedersachsen + 01:29
57 8 Jablonski Kacper Alks Stal Grudziadz + 01:30
58 9 Puuraid Joonas Estonia + 01:33
59 9 Wrona Szymon Velotalent Team Sobótka + 01:33
60 9 Langmann Jakob LV Württemberg + 01:34
61 9 Junker Nils Svealand Cycling Team U19 + 01:34
62 9 Schipkowski Jonathan Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:34
63 9 Juul Brinch Oscar Team Bach Advokater - Giant Store + 01:36
64 2 Mast Florian LV Württemberg + 01:39
65 9 Szulik Dawid Poland + 01:39
66 9 Schulz Samuel LV Württemberg + 01:40
67 9 Post Niklas Fabian Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:47
68 9 Madisson Mik Estonia + 01:47
69 9 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:47
70 9 Stedry Adam Rexonix Kovo Praha + 01:47
71 9 Laidinen Arseni Estonia + 01:50
72 9 Albersdörfer Enzo B&H Junioren Team Thüringen + 01:52
73 9 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 01:54
74 9 Uhl Marlon LV Baden + 01:57
75 9 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 01:59
76 9 Stryjewski Piotr Velotalent Team Sobótka + 02:01
77 10 Dvoracek Tobias Rexonix Kovo Praha + 02:09
78 10 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 02:09
79 10 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:12
80 10 Nickel Simon LV Brandenburg + 02:13
81 10 Kjøllesdal Isak Team NCF Region West + 02:15
82 4 Michalovic Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 02:16
83 9 Frajbis Adam Team Dukla Praha Juniors + 02:35
84 9 Bylewski Michal Alks Stal Grudziadz + 03:13
85 57 Tittel Kai LV Brandenburg + 04:31
86 53 Herheim Ola Blikberg Team NCF Region West + 04:35
87 36 Müller Mardius LV Brandenburg + 04:48
88 34 Mikonya Max Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04:54
89 31 Schiffner Hugo Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04:56
90 24 Kostkowski Joachim Alks Stal Grudziadz + 05:01
91 18 Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 05:08
92 2 Arjus Henri Estonia + 05:08
93 2 Damgaard Hector CeramicSpeed Herning CK Junior + 05:35
94 5 Plich Colin Rose Team NRW + 06:59
95 5 Kalman Daniel Akos LotuSteam U19 + 07:24
96 9 Mateev Petar Bulgaria + 07:36
97 9 Jurek Pawel Alks Stal Grudziadz + 07:59
98 1 Weyer Carlo LV Brandenburg + 10:02
99 1 Drees Lennart Rose Team NRW + 10:13
100 2 Yanev Dmitriy Bulgaria + 10:50
101 3 Bruchwalski Jan Velotalent Team Sobótka + 10:59
102 1 Vyborny Krystof Rexonix Kovo Praha + 11:37
103 7 Karlsson Anton Svealand Cycling Team U19 + 02:10:51
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Jackowiak Janek Poland 03:14:51
02 Esch Hugo B&H Junioren Team Thüringen + 08
03 Zobl Valentin LRV Oberösterreich + 11
04 Tammepuu Riko Estonia + 17
05 Wedekind Victor B&H Junioren Team Thüringen + 18
06 Harneke Emil Rose Team NRW + 22
07 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 22
08 Kosch Johannes LRV Oberösterreich + 28
09 Mauss Moritz Rose Team NRW + 29
10 Pietrzak Igor Alks Stal Grudziadz + 41
11 Chudy Kacper Velotalent Team Sobótka + 46
12 Van Der Merwe Nicholas Bulgaria + 49
13 Abramek Jakub Velotalent Team Sobótka + 53
14 Matejek Simon Team Dukla Praha Juniors + 58
15 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 01:01
16 Leben Tilman LV Brandenburg + 01:05
17 Rege Erik Team NCF Region West + 01:05
18 Geissler Bruno B&H Junioren Team Thüringen + 01:05
19 Kasprowicz Aleksander Alks Stal Grudziadz + 01:06
20 Markovic Gavrilo LotuSteam U19 + 01:06
21 Helml Hendrik Team Stadler Niedersachsen + 01:09
22 Puuraid Joonas Estonia + 01:13
23 Wrona Szymon Velotalent Team Sobótka + 01:13
24 Langmann Jakob LV Württemberg + 01:14
25 Junker Nils Svealand Cycling Team U19 + 01:14
26 Schipkowski Jonathan Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:14
27 Juul Brinch Oscar Team Bach Advokater - Giant Store + 01:16
28 Szulik Dawid Poland + 01:19
29 Stedry Adam Rexonix Kovo Praha + 01:27
30 Albersdörfer Enzo B&H Junioren Team Thüringen + 01:32
31 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 01:34
32 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 01:39
33 Stryjewski Piotr Velotalent Team Sobótka + 01:41
34 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:52
35 Nickel Simon LV Brandenburg + 01:53
36 Kjøllesdal Isak Team NCF Region West + 01:55
37 Michalovic Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 01:56
38 Frajbis Adam Team Dukla Praha Juniors + 02:15
39 Tittel Kai LV Brandenburg + 04:11
40 Herheim Ola Blikberg Team NCF Region West + 04:15
41 Mikonya Max Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04:34
42 Schiffner Hugo Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04:36
43 Kostkowski Joachim Alks Stal Grudziadz + 04:41
44 Plich Colin Rose Team NRW + 06:39
45 Kalman Daniel Akos LotuSteam U19 + 07:04
46 Mateev Petar Bulgaria + 07:16
47 Jurek Pawel Alks Stal Grudziadz + 07:39
48 Weyer Carlo LV Brandenburg + 09:42
49 Bruchwalski Jan Velotalent Team Sobótka + 10:39
50 Vyborny Krystof Rexonix Kovo Praha + 11:17
51 Karlsson Anton Svealand Cycling Team U19 + 02:10:31
Pos Cykelrytter Hold Points
01 Just Pedersen Carl Emil CeramicSpeed Herning CK Junior 9
02 Faltynek Jan Team Dukla Praha Juniors 6
03 Lewandowski Dawid Poland 3
04 Esch Hugo B&H Junioren Team Thüringen 2
05 Purnoch Matyas Rexonix Kovo Praha 2
06 Zobl Valentin LRV Oberösterreich 1

Information