Driedaagse Axel Juniors

UCI Junior, Etape løb, 17. -19. maj 2024, Nederland

GC. Ungdom Points Bjerg Sprint Kombination Hold

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 07:02:17
02 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 38
03 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team + 57
04 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:07
05 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 + 01:11
06 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 01:18
07 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 01:22
08 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:23
09 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:30
10 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team + 01:34
11 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 01:41
12 Wæhre Anders Uno-X NTG + 01:46
13 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 + 01:50
14 Craps Stan Acrog-Tormans U19 + 01:52
15 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:06
16 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 02:06
17 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:10
18 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 02:16
19 Mauss Moritz Rose Team NRW + 02:33
20 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 02:35
21 Erberveld Jorik Merida Tifosi Adelaar Development Team + 02:36
22 Vries Lukas Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:44
23 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 02:46
24 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:49
25 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 02:52
26 Rijvers Max TigeRR Cycling Team + 03:00
27 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 03:02
28 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 03:07
29 Maes Fabian WAC Team + 03:10
30 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 03:11
31 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 03:21
32 Jacobs Lennes WAC Team + 03:22
33 van der Veken Luca Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:23
34 Rigamonti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu + 03:23
35 Meeusen Lennert WAC Team + 03:31
36 Lang Yannis Luxembourg + 03:35
37 Esch Hugo Germany + 03:37
38 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 03:38
39 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 03:40
40 Dries Tjalle WAC Team + 03:49
41 Bauer Martin U19 Cycling Project + 03:52
42 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 04:05
43 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 04:12
44 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 04:31
45 Allaer Thorben Starbikes - Vistabuild + 04:34
46 Wijma Niels Noord Holland + 04:46
47 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04:48
48 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 04:53
49 Weber Gino Zuid Nederland + 05:05
50 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 05:28
51 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 05:28
52 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:49
53 van Dijk Lucas WV Westland Wil Vooruit U19 + 06:07
54 Quint Antoine WSV de Peddelaars U19 + 06:08
55 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 06:50
56 van Keulen Wessel Noord Holland + 07:01
57 Valerio Diego U19 Cycling Project + 07:01
58 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 07:04
59 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 07:18
60 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 07:22
61 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 07:33
62 Jacobs Ieben WAC Team + 07:36
63 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 07:47
64 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 08:09
65 O'Connor Willem JEGG-DJR Academy U19 + 08:19
66 Horter Matthew Noord Holland + 08:26
67 Meinberg Eric Germany + 09:00
68 Roor Maxim Rose Team NRW + 10:00
69 Persson Filip Svealand Cycling Team U19 + 12:04
70 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13:18
71 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 14:11
72 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 15:44
73 Van Compernolle Tibo Starbikes - Vistabuild + 15:55
74 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 16:23
75 Verduijn Sven Zuid Nederland + 16:32
76 Filseth Henrik Uno-X NTG + 16:37
77 Schalk Rens Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16:38
78 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 16:38
79 Vis Senna Merida Tifosi Adelaar Development Team + 16:46
80 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 16:51
81 Tijsen Tristan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 16:56
82 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 17:11
83 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 17:37
84 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 18:01
85 den Otter Jesse WPG Amsterdam U19 + 18:58
86 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 19:58
87 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 22:42
88 Oord Levi Merida Tifosi Adelaar Development Team + 23:06
89 Hoskens Niels Rudyco Cycling Team + 26:26
90 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 26:28
91 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 26:59
92 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:13:19
DNF Kairikko Lauri Finland
DNF Källberg Ivar Finland
DNF Oilinki Joona Finland
DNF Pirinen Miko Finland
DNF Teppo Petja Finland
DNF Markert Florian Germany
DNF Schipkowski Jonathan Germany
DNF Wedekind Victor Germany
DNF Loschetter David Luxembourg
DNF Post Christophe Luxembourg
DNF van der Molen Rik Noord Holland
DNF Weijdema Job Noord Holland
DNF Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG
DNF Smørås Filip Uno-X NTG
DNF Polfliet Dennis Zuid Nederland
DNF Wisse Nick Zuid Nederland
DNF Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19
DNF Baeck Lowie Rudyco Cycling Team
DNF Deleu Robbe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel
DNF Ramoudt Legolas Gaverzicht Be Okay-Van Mossel
DNF Vandersteene Leander Gaverzicht Be Okay-Van Mossel
DNF Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Smit Stan Goudenbod-Parkhotel Development Team
DNF Grypdon Matteo Isorex Cycling Team
DNF Van Stappen Lars Isorex Cycling Team
DNF Brys Senne JEGG-DJR Academy U19
DNF van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19
DNF Cooke Stanley Lee Valley Youth CC
DNF Bruil Pepijn Merida Tifosi Adelaar Development Team
DNF Harneke Emil Rose Team NRW
DNF Thielemeier Jonah Rose Team NRW
DNF Zink Paul Rose Team NRW
DNF Lindgren Felix Svealand Cycling Team U19
DNF Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19
DNF Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store
DNF Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store
DNF Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store
DNF Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen
DNF Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen
DNF Richert Luke Team Stadler Niedersachsen
DNF Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen
DNF Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
DNF Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
DNF Johansen Gustav Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
DNF Hendrikx Juul TigeRR Cycling Team
DNF Vleugels Sylvain TigeRR Cycling Team
DNF Wasserman Thijn TigeRR Cycling Team
DNF Augsburger Freddy trainSharp Development team
DNF Nisbett Oscar trainSharp Development team
DNF Souquet Kyan trainSharp Development team
DNF Stapleton Samuel trainSharp Development team
DNF Bantquin Jules U19 Cycling Project
DNF Creeten Antonin U19 Cycling Project
DNF Pierron Julien U19 Cycling Project
DNF De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Deram Stan Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Ballif Anco Watersley R+D Road Team
DNF Jaht Joonas Watersley R+D Road Team
DNF Shockair Ray Watersley R+D Road Team
DNF Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike
DNF De Luca Teodor Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF de Roos Mads WSV de Peddelaars U19
DNF Reenders Arne WSV de Peddelaars U19
DNF Turkstra Danny WSV de Peddelaars U19
DNF Franken Jip WV Schijndel Juniors
DNF Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors
DNF van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors
DNF Bergsma Sil WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Van Der Ster Devi WV Westland Wil Vooruit U19

Information