Driedaagse Axel Juniors

UCI Junior, Etape løb, 1.etape, 17.maj 2024, Nederland

Etape GC. Ungdom Points Sprint Kombination Hold

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 02:21:49
02 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 00
03 Smørås Filip Uno-X NTG + 00
04 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 00
05 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 00
06 Wæhre Anders Uno-X NTG + 00
07 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 00
08 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 + 00
09 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team + 00
10 Pirinen Miko Finland + 00
11 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team + 00
12 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 00
13 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 05
14 Craps Stan Acrog-Tormans U19 + 05
15 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 05
16 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 05
17 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 05
18 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 05
19 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 05
20 van Keulen Wessel Noord Holland + 05
21 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 05
22 Wedekind Victor Germany + 05
23 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 57
24 Schalk Rens Willebrord Wil Vooruit Juniors + 57
25 Rijvers Max TigeRR Cycling Team + 57
26 van der Veken Luca Willebrord Wil Vooruit Juniors + 57
27 Vandersteene Leander Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 57
28 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 57
29 Van Compernolle Tibo Starbikes - Vistabuild + 57
30 Jacobs Ieben WAC Team + 57
31 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 57
32 Bauer Martin U19 Cycling Project + 57
33 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 57
34 Vries Lukas Goudenbod-Parkhotel Development Team + 57
35 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 57
36 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team + 57
37 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 57
38 Allaer Thorben Starbikes - Vistabuild + 57
39 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 57
40 Turkstra Danny WSV de Peddelaars U19 + 57
41 Mauss Moritz Rose Team NRW + 57
42 Esch Hugo Germany + 57
43 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 57
44 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 57
45 Filseth Henrik Uno-X NTG + 57
46 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 57
47 Pierron Julien U19 Cycling Project + 57
48 Maes Fabian WAC Team + 57
49 Tijsen Tristan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 57
50 Erberveld Jorik Merida Tifosi Adelaar Development Team + 57
51 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 57
52 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 57
53 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 57
54 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 + 57
55 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 57
56 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 57
57 Lang Yannis Luxembourg + 57
58 Rigamonti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu + 57
59 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 57
60 Jacobs Lennes WAC Team + 57
61 Souquet Kyan trainSharp Development team + 57
62 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 57
63 Meinberg Eric Germany + 57
64 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 57
65 de Roos Mads WSV de Peddelaars U19 + 57
66 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 57
67 Weijdema Job Noord Holland + 57
68 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 57
69 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 57
70 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 57
71 Vis Senna Merida Tifosi Adelaar Development Team + 57
72 Verduijn Sven Zuid Nederland + 57
73 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 57
74 Meeusen Lennert WAC Team + 57
75 Johansen Gustav Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 57
76 Valerio Diego U19 Cycling Project + 57
77 Schipkowski Jonathan Germany + 57
78 Smit Stan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 57
79 Weber Gino Zuid Nederland + 57
80 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 57
81 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 57
82 Horter Matthew Noord Holland + 57
83 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 57
84 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 57
85 Quint Antoine WSV de Peddelaars U19 + 57
86 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 57
87 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 57
88 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 57
89 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 57
90 Dries Tjalle WAC Team + 57
91 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors + 57
92 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 57
93 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 57
94 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 02:42
95 Wijma Niels Noord Holland + 02:42
96 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:42
97 Reenders Arne WSV de Peddelaars U19 + 02:44
98 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 02:44
99 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 02:44
100 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 02:44
101 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 02:44
102 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 02:44
103 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 02:44
104 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 02:44
105 den Otter Jesse WPG Amsterdam U19 + 02:44
106 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:44
107 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 02:44
108 Zink Paul Rose Team NRW + 02:44
109 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 02:44
110 Markert Florian Germany + 02:44
111 van Dijk Lucas WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:38
112 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 05:05
113 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 05:05
114 Cooke Stanley Lee Valley Youth CC + 05:05
115 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 05:05
116 Franken Jip WV Schijndel Juniors + 05:05
117 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 05:05
118 Bruil Pepijn Merida Tifosi Adelaar Development Team + 05:05
119 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 05:05
120 Roor Maxim Rose Team NRW + 05:11
121 Vleugels Sylvain TigeRR Cycling Team + 05:17
122 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 05:17
123 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 05:17
124 O'Connor Willem JEGG-DJR Academy U19 + 06:17
125 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 06:17
126 Persson Filip Svealand Cycling Team U19 + 06:21
127 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 06:21
128 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 06:25
129 Bantquin Jules U19 Cycling Project + 06:41
130 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 06:41
131 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 07:27
132 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:38
133 Oord Levi Merida Tifosi Adelaar Development Team + 07:42
134 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 08:28
135 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 08:51
136 Källberg Ivar Finland + 10:42
137 Nisbett Oscar trainSharp Development team + 10:46
138 Lindgren Felix Svealand Cycling Team U19 + 10:46
139 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 10:46
140 Kairikko Lauri Finland + 10:46
141 Wasserman Thijn TigeRR Cycling Team + 10:46
142 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 10:49
143 Hoskens Niels Rudyco Cycling Team + 10:49
144 Loschetter David Luxembourg + 10:56
DNF Shockair Ray Watersley R+D Road Team
DNF Ballif Anco Watersley R+D Road Team
DNF Bergsma Sil WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Van Der Ster Devi WV Westland Wil Vooruit U19
DNF De Luca Teodor Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Van Stappen Lars Isorex Cycling Team
DNF Harneke Emil Rose Team NRW
DNF Creeten Antonin U19 Cycling Project
DNF Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen
DNF Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen
DNF Wisse Nick Zuid Nederland
DNF Teppo Petja Finland
DNF Oilinki Joona Finland
DNF Deram Stan Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Post Christophe Luxembourg
DNF van der Molen Rik Noord Holland
DNF Stapleton Samuel trainSharp Development team
DNF Hendrikx Juul TigeRR Cycling Team
DNF Deleu Robbe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel
DNF Ramoudt Legolas Gaverzicht Be Okay-Van Mossel
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 02:21:37
02 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 06
03 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 07
04 Smørås Filip Uno-X NTG + 08
05 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team + 09
06 Wæhre Anders Uno-X NTG + 11
07 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 12
08 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 12
09 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 + 12
10 Pirinen Miko Finland + 12
11 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team + 12
12 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 12
13 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 17
14 Craps Stan Acrog-Tormans U19 + 17
15 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 17
16 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 17
17 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 17
18 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 17
19 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 17
20 van Keulen Wessel Noord Holland + 17
21 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 17
22 Wedekind Victor Germany + 17
23 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 01:08
24 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 01:09
25 Schalk Rens Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:09
26 Rijvers Max TigeRR Cycling Team + 01:09
27 van der Veken Luca Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:09
28 Vandersteene Leander Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:09
29 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 01:09
30 Van Compernolle Tibo Starbikes - Vistabuild + 01:09
31 Jacobs Ieben WAC Team + 01:09
32 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
33 Bauer Martin U19 Cycling Project + 01:09
34 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 01:09
35 Vries Lukas Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:09
36 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team + 01:09
37 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 01:09
38 Allaer Thorben Starbikes - Vistabuild + 01:09
39 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 01:09
40 Turkstra Danny WSV de Peddelaars U19 + 01:09
41 Mauss Moritz Rose Team NRW + 01:09
42 Esch Hugo Germany + 01:09
43 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:09
44 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 01:09
45 Filseth Henrik Uno-X NTG + 01:09
46 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:09
47 Pierron Julien U19 Cycling Project + 01:09
48 Maes Fabian WAC Team + 01:09
49 Tijsen Tristan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:09
50 Erberveld Jorik Merida Tifosi Adelaar Development Team + 01:09
51 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
52 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:09
53 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
54 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 + 01:09
55 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
56 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:09
57 Lang Yannis Luxembourg + 01:09
58 Rigamonti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu + 01:09
59 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
60 Jacobs Lennes WAC Team + 01:09
61 Souquet Kyan trainSharp Development team + 01:09
62 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 01:09
63 Meinberg Eric Germany + 01:09
64 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 01:09
65 de Roos Mads WSV de Peddelaars U19 + 01:09
66 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 01:09
67 Weijdema Job Noord Holland + 01:09
68 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 01:09
69 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 01:09
70 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 01:09
71 Vis Senna Merida Tifosi Adelaar Development Team + 01:09
72 Verduijn Sven Zuid Nederland + 01:09
73 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 01:09
74 Meeusen Lennert WAC Team + 01:09
75 Johansen Gustav Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:09
76 Valerio Diego U19 Cycling Project + 01:09
77 Schipkowski Jonathan Germany + 01:09
78 Smit Stan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:09
79 Weber Gino Zuid Nederland + 01:09
80 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 01:09
81 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 01:09
82 Horter Matthew Noord Holland + 01:09
83 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 01:09
84 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 01:09
85 Quint Antoine WSV de Peddelaars U19 + 01:09
86 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:09
87 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 01:09
88 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 01:09
89 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:09
90 Dries Tjalle WAC Team + 01:09
91 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors + 01:09
92 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 01:09
93 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 01:09
94 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 02:54
95 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:54
96 Reenders Arne WSV de Peddelaars U19 + 02:56
97 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 02:56
98 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 02:56
99 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 02:56
100 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 02:56
101 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 02:56
102 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 02:56
103 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 02:56
104 den Otter Jesse WPG Amsterdam U19 + 02:56
105 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:56
106 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 02:56
107 Zink Paul Rose Team NRW + 02:56
108 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 02:56
109 Markert Florian Germany + 02:56
110 Wijma Niels Noord Holland + 03:14
111 van Dijk Lucas WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:50
112 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 05:17
113 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 05:17
114 Cooke Stanley Lee Valley Youth CC + 05:17
115 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 05:17
116 Franken Jip WV Schijndel Juniors + 05:17
117 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 05:17
118 Bruil Pepijn Merida Tifosi Adelaar Development Team + 05:17
119 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 05:17
120 Roor Maxim Rose Team NRW + 05:23
121 Vleugels Sylvain TigeRR Cycling Team + 05:29
122 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 05:29
123 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 05:29
124 O'Connor Willem JEGG-DJR Academy U19 + 06:29
125 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 06:29
126 Persson Filip Svealand Cycling Team U19 + 06:33
127 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 06:33
128 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 06:37
129 Bantquin Jules U19 Cycling Project + 06:53
130 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 06:53
131 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 07:39
132 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:50
133 Oord Levi Merida Tifosi Adelaar Development Team + 07:54
134 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 08:40
135 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 09:03
136 Källberg Ivar Finland + 10:54
137 Nisbett Oscar trainSharp Development team + 10:58
138 Lindgren Felix Svealand Cycling Team U19 + 10:58
139 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 10:58
140 Kairikko Lauri Finland + 10:58
141 Wasserman Thijn TigeRR Cycling Team + 10:58
142 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 11:01
143 Hoskens Niels Rudyco Cycling Team + 11:01
144 Loschetter David Luxembourg + 11:08
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu 02:21:44
02 Smørås Filip Uno-X NTG + 01
03 Pirinen Miko Finland + 05
04 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 05
05 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 10
06 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 10
07 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
08 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 10
09 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
10 Wedekind Victor Germany + 10
11 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 01:02
12 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:02
13 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 01:02
14 Mauss Moritz Rose Team NRW + 01:02
15 Esch Hugo Germany + 01:02
16 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:02
17 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 01:02
18 Pierron Julien U19 Cycling Project + 01:02
19 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:02
20 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 01:02
21 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:02
22 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:02
23 Lang Yannis Luxembourg + 01:02
24 Jacobs Lennes WAC Team + 01:02
25 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 01:02
26 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 01:02
27 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 01:02
28 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 01:02
29 Verduijn Sven Zuid Nederland + 01:02
30 Meeusen Lennert WAC Team + 01:02
31 Schipkowski Jonathan Germany + 01:02
32 Horter Matthew Noord Holland + 01:02
33 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 01:02
34 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 01:02
35 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:02
36 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 01:02
37 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:02
38 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 01:02
39 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 02:47
40 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:47
41 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 02:49
42 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 02:49
43 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 02:49
44 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 02:49
45 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 02:49
46 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:49
47 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 02:49
48 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 05:10
49 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 05:10
50 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 05:10
51 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 05:22
52 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 05:22
53 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 06:26
54 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 06:30
55 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 06:46
56 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 07:32
57 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:43
58 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 08:33
59 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 08:56
60 Nisbett Oscar trainSharp Development team + 10:51
61 Kairikko Lauri Finland + 10:51
62 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 10:54
63 Loschetter David Luxembourg + 11:01
Pos Hold Tid
01 Uno-X NTG 07:05:32
02 Acrog-Tormans U19 + 05
03 Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 05
04 Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 52
05 Watersley R+D Road Team + 52
06 JEGG-DJR Academy U19 + 01:49
07 Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:49
08 GB Junior Team - Pool Cantu + 01:49
09 WPG Amsterdam U19 + 01:49
10 Rudyco Cycling Team + 01:54
11 Germany + 01:54
12 Noord Holland + 01:54
13 Starbikes - Vistabuild + 02:46
14 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:46
15 WAC Team + 02:46
16 Van Moer Logistics Cycling Team + 02:46
17 U19 Cycling Project + 02:46
18 WSV de Peddelaars U19 + 02:46
19 Wielerclub Onder Ons Parike + 02:46
20 Team Bach Advokater - Giant Store + 02:46
21 WV Schijndel Juniors + 02:46
22 Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04:31
23 Zuid Nederland + 04:33
24 Lee Valley Youth CC + 06:20
25 Merida Tifosi Adelaar Development Team + 06:54
26 TigeRR Cycling Team + 07:06
27 Rose Team NRW + 08:47
28 Isorex Cycling Team + 11:02
29 Svealand Cycling Team U19 + 13:30
30 WV Westland Wil Vooruit U19 + 13:44
31 trainSharp Development team + 14:20
32 Luxembourg + 18:29
33 Team Stadler Niedersachsen + 18:30
34 Finland + 21:23

Information