Valromey Juniors

UCI Junior, Etape løb, 1.etape, 10.juli 2024, Frankrig

Etape GC. Ungdom Points Bjerg Sprint Hold

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Withen Philipsen Albert Tscherning Cycling Academy 02:05:42
02 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 00
03 Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder + 00
04 Seixas Paul Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 00
05 Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder + 16
06 Barry Ashlin EF Education-ONTO + 56
07 Argeles Clement Charvieu-Chavagneux IC Junior + 56
08 Vuillier Axel Bourgogne-Franche Comte + 56
09 Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese + 56
10 Omrzel Jakob Cannibal B Victorious + 59
11 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 01:01
12 Van Kerckhove Matisse Crabbé-Dstny Juniors + 01:01
13 Grégoire Baptiste Bourgogne-Franche Comte + 01:01
14 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 01:01
15 Valjavec Erazem Acrog-Tormans U19 + 01:01
16 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 01:01
17 Hancz Tamas LM Mix Team + 01:01
18 Sparfel Aubin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:01
19 Boarer Ollie Tofauti Everyone Active + 01:01
20 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 01:01
21 Goszczurny Patryk JEGG-DJR Academy U19 + 01:01
22 Borremans Kasper Cannibal B Victorious + 01:01
23 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious + 01:01
24 Cosgrove Joe The Cycling Academy U19 + 01:01
25 Jackson Joshua Tofauti Everyone Active + 01:01
26 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:01
27 Nijs Milan GMS CT Glabbeek + 01:01
28 Mizoule Ludo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:01
29 Boussemaere Louic Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:01
30 Barnett Gray EF Education-ONTO + 01:01
31 Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:01
32 Deweerd Celian Wielerclub Onder Ons Parike + 01:01
33 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 01:01
34 Vassal Theophile Bourgogne-Franche Comte + 01:01
35 Remijn Senna Acrog-Tormans U19 + 01:01
36 De Bock Aless Acrog-Tormans U19 + 01:01
37 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 01:01
38 Streif Noah EF Education-ONTO + 01:01
39 Auroux Florian Bourgogne-Franche Comte + 01:01
40 Schoofs Jasper Acrog-Tormans U19 + 01:01
41 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:01
42 Toselli Ivan Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 01:01
43 Van den Meerssche Lomme Waasland Wolves + 01:01
44 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder + 01:01
45 Daumas Remi Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:01
46 Hernandez-Reilhé Jan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 01:01
47 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 01:01
48 Hollamby Noah Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:01
49 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 01:29
50 Smith Adam LM Mix Team + 03:23
51 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 03:25
52 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 03:25
53 Kral Krystof GRENKE - Auto Eder + 03:25
54 Van Den Broek Axel Acrog-Tormans U19 + 03:25
55 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 03:25
56 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 03:25
57 Rishøj Hugo Tscherning Cycling Academy + 03:25
58 Guichard Carter Charvieu-Chavagneux IC Junior + 03:25
59 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 03:25
60 Zafra Marc Team Torrent-Tadesan-Purito + 03:25
61 Vasquez Dorado David Team Inca Juniors + 03:25
62 Mahon George LM Mix Team + 03:25
63 Adolfsen Herman Uno-X NTG + 03:25
64 Evans Presley EF Education-ONTO + 03:25
65 Raby Charly CREF - TotalEnergies Juniors + 03:25
66 Coleman Sam Academy Région Sud p/b Giant + 03:25
67 Bialon Nicolas LM Mix Team + 03:25
68 Van Gils Lucas Wielerclub Onder Ons Parike + 03:25
69 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:33
70 Holmes Wil Academy Région Sud p/b Giant + 03:38
71 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 03:38
72 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 03:38
73 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:38
74 Breton Kylian Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 03:38
75 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 03:38
76 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:38
77 Commeene Ferre Waasland Wolves + 03:38
78 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 03:38
79 Hone Levi Academy Région Sud p/b Giant + 03:38
80 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 03:38
81 Lasker Harry EF Education-ONTO + 03:38
82 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 03:38
83 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 03:38
84 Pericas Adria Team Torrent-Tadesan-Purito + 03:38
85 Hue Jules Bourgogne-Franche Comte + 03:38
86 Anderson Theo Team Inca Juniors + 06:57
87 Perez Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:10
88 Harter Hugo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:10
89 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 07:10
90 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes + 07:10
91 Walker Oliver The Cycling Academy U19 + 07:10
92 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:14
93 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:15
94 Matossian Sevane Academy Région Sud p/b Giant + 07:15
95 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 07:18
96 Meccia Leonardo Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 07:18
97 Herbreteau Victor Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:18
98 Baleine Kyrio Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:18
99 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 08:23
100 Clemmensen Theodor GRENKE - Auto Eder + 08:41
101 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 08:41
102 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 08:41
103 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese + 08:41
104 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 08:41
105 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 08:41
106 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 09:43
107 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 09:43
108 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 09:43
109 Chardon Johan CREF - TotalEnergies Juniors + 10:22
110 Hobolth Marius Tscherning Cycling Academy + 11:36
111 Haaning Sebastian Tscherning Cycling Academy + 11:36
112 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 11:36
113 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 11:36
114 Wuyts Arno GMS CT Glabbeek + 11:36
115 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 11:36
116 Tilly Karl-Aksel Team Inca Juniors + 11:36
117 Menanteau Lucas CREF - TotalEnergies Juniors + 11:36
118 Olvera Lucas Team Torrent-Tadesan-Purito + 11:36
119 Åhman Magnus Tscherning Cycling Academy + 11:36
120 Magnoulon Lorik Team 31 Jolly Cycles U19 + 11:36
121 Caltagirone Natan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:41
122 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 11:41
123 Dancer Tom Auvergne-Rhône-Alpes + 11:43
124 Forest Noé Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:43
125 Dick Ahron Academy Région Sud p/b Giant + 11:44
126 De Waele Mathis Cannibal B Victorious + 11:44
127 Muys Quinten Crabbé-Dstny Juniors + 11:44
128 Diaz Garcia Juan Team Inca Juniors + 11:44
129 Kayser Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes + 11:44
130 Grolier Robin Auvergne-Rhône-Alpes + 11:44
131 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 15:25
132 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 16:16
133 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 16:16
134 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 16:18
135 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 16:26
136 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 16:26
137 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 16:26
138 Gamba Thomas Ciclistica Trevigliese + 16:26
139 Vuillemin Loïc Bourgogne-Franche Comte + 16:43
140 De Paepe Thor Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 17:18
141 Landsberg Stian LM Mix Team + 17:18
142 Michielsen Thor Waasland Wolves + 17:18
143 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 17:18
144 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 17:18
145 Bleteau Noah The Cycling Academy U19 + 17:18
146 Luiten Teis Waasland Wolves + 17:18
147 Louagie Matti Waasland Wolves + 17:18
148 Jourda Yannis Auvergne-Rhône-Alpes + 17:18
149 Dugros Eliott Charvieu-Chavagneux IC Junior + 17:18
150 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 17:18
151 Farrés Aleix Team Torrent-Tadesan-Purito + 17:18
152 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 17:18
153 Stewart Jamie Tofauti Everyone Active + 17:18
154 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 17:18
155 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 17:18
156 Stockx Sybren GMS CT Glabbeek + 17:23
157 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 17:25
158 Rijvers Max LM Mix Team + 17:25
159 Ferré Mattéo CREF - TotalEnergies Juniors + 17:31
160 Fontenay Jonas Team 31 Jolly Cycles U19 + 17:31
161 Ormazabal Kepa Gipuzkoa + 18:45
162 Cabanillas Ethan Gipuzkoa + 18:45
163 Arnaud Lucas Auvergne-Rhône-Alpes + 18:51
164 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 21:15
165 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 21:18
166 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 21:24
167 Van Goidsenhoven Wannes GMS CT Glabbeek + 26:13
168 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 26:13
169 Marx Louis Crabbé-Dstny Juniors + 31:19
OOT McIntosh Milo The Cycling Academy U19
OOT Pasquier Benjamin Charvieu-Chavagneux IC Junior
DNF Agostinacchio Mattia Ciclistica Trevigliese
DNF Vorster Ruan The Cycling Academy U19
DNF Van Meenen Dries Waasland Wolves
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Withen Philipsen Albert Tscherning Cycling Academy 02:05:31
02 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 04
03 Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder + 07
04 Seixas Paul Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 11
05 Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder + 24
06 Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese + 01:04
07 Barry Ashlin EF Education-ONTO + 01:07
08 Argeles Clement Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:07
09 Vuillier Axel Bourgogne-Franche Comte + 01:07
10 Omrzel Jakob Cannibal B Victorious + 01:10
11 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 01:10
12 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder + 01:10
13 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 01:12
14 Van Kerckhove Matisse Crabbé-Dstny Juniors + 01:12
15 Grégoire Baptiste Bourgogne-Franche Comte + 01:12
16 Valjavec Erazem Acrog-Tormans U19 + 01:12
17 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 01:12
18 Hancz Tamas LM Mix Team + 01:12
19 Sparfel Aubin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:12
20 Boarer Ollie Tofauti Everyone Active + 01:12
21 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 01:12
22 Goszczurny Patryk JEGG-DJR Academy U19 + 01:12
23 Borremans Kasper Cannibal B Victorious + 01:12
24 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious + 01:12
25 Cosgrove Joe The Cycling Academy U19 + 01:12
26 Jackson Joshua Tofauti Everyone Active + 01:12
27 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:12
28 Nijs Milan GMS CT Glabbeek + 01:12
29 Mizoule Ludo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:12
30 Boussemaere Louic Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:12
31 Barnett Gray EF Education-ONTO + 01:12
32 Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:12
33 Deweerd Celian Wielerclub Onder Ons Parike + 01:12
34 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 01:12
35 Vassal Theophile Bourgogne-Franche Comte + 01:12
36 Remijn Senna Acrog-Tormans U19 + 01:12
37 De Bock Aless Acrog-Tormans U19 + 01:12
38 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 01:12
39 Streif Noah EF Education-ONTO + 01:12
40 Auroux Florian Bourgogne-Franche Comte + 01:12
41 Schoofs Jasper Acrog-Tormans U19 + 01:12
42 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:12
43 Toselli Ivan Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 01:12
44 Van den Meerssche Lomme Waasland Wolves + 01:12
45 Daumas Remi Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:12
46 Hernandez-Reilhé Jan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 01:12
47 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 01:12
48 Hollamby Noah Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:12
49 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 01:40
50 Smith Adam LM Mix Team + 03:34
51 Evans Presley EF Education-ONTO + 03:35
52 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 03:36
53 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 03:36
54 Kral Krystof GRENKE - Auto Eder + 03:36
55 Van Den Broek Axel Acrog-Tormans U19 + 03:36
56 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 03:36
57 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 03:36
58 Rishøj Hugo Tscherning Cycling Academy + 03:36
59 Guichard Carter Charvieu-Chavagneux IC Junior + 03:36
60 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 03:36
61 Zafra Marc Team Torrent-Tadesan-Purito + 03:36
62 Vasquez Dorado David Team Inca Juniors + 03:36
63 Mahon George LM Mix Team + 03:36
64 Adolfsen Herman Uno-X NTG + 03:36
65 Raby Charly CREF - TotalEnergies Juniors + 03:36
66 Coleman Sam Academy Région Sud p/b Giant + 03:36
67 Bialon Nicolas LM Mix Team + 03:36
68 Van Gils Lucas Wielerclub Onder Ons Parike + 03:36
69 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:44
70 Holmes Wil Academy Région Sud p/b Giant + 03:49
71 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 03:49
72 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 03:49
73 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:49
74 Breton Kylian Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 03:49
75 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 03:49
76 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:49
77 Commeene Ferre Waasland Wolves + 03:49
78 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 03:49
79 Hone Levi Academy Région Sud p/b Giant + 03:49
80 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 03:49
81 Lasker Harry EF Education-ONTO + 03:49
82 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 03:49
83 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 03:49
84 Pericas Adria Team Torrent-Tadesan-Purito + 03:49
85 Hue Jules Bourgogne-Franche Comte + 03:49
86 Anderson Theo Team Inca Juniors + 07:08
87 Perez Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:21
88 Harter Hugo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:21
89 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 07:21
90 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes + 07:21
91 Walker Oliver The Cycling Academy U19 + 07:21
92 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 07:25
93 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:26
94 Matossian Sevane Academy Région Sud p/b Giant + 07:26
95 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 07:29
96 Meccia Leonardo Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 07:29
97 Herbreteau Victor Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:29
98 Baleine Kyrio Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:29
99 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 08:34
100 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 08:50
101 Clemmensen Theodor GRENKE - Auto Eder + 08:52
102 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 08:52
103 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 08:52
104 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese + 08:52
105 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 08:52
106 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 09:54
107 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 09:54
108 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 09:54
109 Chardon Johan CREF - TotalEnergies Juniors + 10:33
110 Hobolth Marius Tscherning Cycling Academy + 11:44
111 Haaning Sebastian Tscherning Cycling Academy + 11:47
112 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 11:47
113 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 11:47
114 Wuyts Arno GMS CT Glabbeek + 11:47
115 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 11:47
116 Tilly Karl-Aksel Team Inca Juniors + 11:47
117 Menanteau Lucas CREF - TotalEnergies Juniors + 11:47
118 Olvera Lucas Team Torrent-Tadesan-Purito + 11:47
119 Åhman Magnus Tscherning Cycling Academy + 11:47
120 Magnoulon Lorik Team 31 Jolly Cycles U19 + 11:47
121 Caltagirone Natan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:52
122 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 11:52
123 Dancer Tom Auvergne-Rhône-Alpes + 11:54
124 Forest Noé Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:54
125 Dick Ahron Academy Région Sud p/b Giant + 11:55
126 De Waele Mathis Cannibal B Victorious + 11:55
127 Muys Quinten Crabbé-Dstny Juniors + 11:55
128 Diaz Garcia Juan Team Inca Juniors + 11:55
129 Kayser Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes + 11:55
130 Grolier Robin Auvergne-Rhône-Alpes + 11:55
131 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 15:36
132 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 16:27
133 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 16:27
134 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 16:29
135 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 16:37
136 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 16:37
137 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 16:37
138 Gamba Thomas Ciclistica Trevigliese + 16:37
139 Vuillemin Loïc Bourgogne-Franche Comte + 16:54
140 De Paepe Thor Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 17:29
141 Landsberg Stian LM Mix Team + 17:29
142 Michielsen Thor Waasland Wolves + 17:29
143 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 17:29
144 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 17:29
145 Bleteau Noah The Cycling Academy U19 + 17:29
146 Luiten Teis Waasland Wolves + 17:29
147 Louagie Matti Waasland Wolves + 17:29
148 Jourda Yannis Auvergne-Rhône-Alpes + 17:29
149 Dugros Eliott Charvieu-Chavagneux IC Junior + 17:29
150 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 17:29
151 Farrés Aleix Team Torrent-Tadesan-Purito + 17:29
152 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 17:29
153 Stewart Jamie Tofauti Everyone Active + 17:29
154 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 17:29
155 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 17:29
156 Stockx Sybren GMS CT Glabbeek + 17:34
157 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 17:36
158 Rijvers Max LM Mix Team + 17:36
159 Ferré Mattéo CREF - TotalEnergies Juniors + 17:42
160 Fontenay Jonas Team 31 Jolly Cycles U19 + 17:42
161 Ormazabal Kepa Gipuzkoa + 18:56
162 Cabanillas Ethan Gipuzkoa + 18:56
163 Arnaud Lucas Auvergne-Rhône-Alpes + 19:02
164 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 21:26
165 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 21:29
166 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 21:35
167 Van Goidsenhoven Wannes GMS CT Glabbeek + 26:24
168 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 26:24
169 Marx Louis Crabbé-Dstny Juniors + 31:30
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Barry Ashlin EF Education-ONTO 02:06:38
02 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 03
03 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 05
04 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 05
05 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 05
06 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious + 05
07 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 05
08 Barnett Gray EF Education-ONTO + 05
09 Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 05
10 Vassal Theophile Bourgogne-Franche Comte + 05
11 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 05
12 Hernandez-Reilhé Jan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 05
13 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 05
14 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 33
15 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 02:29
16 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 02:29
17 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 02:29
18 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 02:29
19 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:37
20 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 02:42
21 Commeene Ferre Waasland Wolves + 02:42
22 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 02:42
23 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 02:42
24 Lasker Harry EF Education-ONTO + 02:42
25 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 02:42
26 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 02:42
27 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 06:14
28 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 06:18
29 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 06:19
30 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 06:22
31 Baleine Kyrio Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 06:22
32 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 07:27
33 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 07:43
34 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 07:45
35 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 07:45
36 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 08:47
37 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 08:47
38 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 08:47
39 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 10:40
40 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 10:40
41 Åhman Magnus Tscherning Cycling Academy + 10:40
42 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 10:45
43 Muys Quinten Crabbé-Dstny Juniors + 10:48
44 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 14:29
45 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 15:20
46 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 15:20
47 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 15:30
48 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 15:30
49 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 15:30
50 Michielsen Thor Waasland Wolves + 16:22
51 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 16:22
52 Louagie Matti Waasland Wolves + 16:22
53 Dugros Eliott Charvieu-Chavagneux IC Junior + 16:22
54 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 16:22
55 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 16:22
56 Stewart Jamie Tofauti Everyone Active + 16:22
57 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 16:22
58 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 16:29
59 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 20:19
60 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 20:22
61 Van Goidsenhoven Wannes GMS CT Glabbeek + 25:17
62 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 25:17
63 Marx Louis Crabbé-Dstny Juniors + 30:23
Pos Hold Tid
01 GRENKE - Auto Eder 06:18:23
02 Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 45
03 Bourgogne-Franche Comte + 01:41
04 EF Education-ONTO + 01:41
05 Cannibal B Victorious + 01:44
06 Crabbé-Dstny Juniors + 01:46
07 Acrog-Tormans U19 + 01:46
08 Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:46
09 Tofauti Everyone Active + 02:14
10 Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 03:09
11 Charvieu-Chavagneux IC Junior + 04:05
12 Wielerclub Onder Ons Parike + 04:10
13 Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 04:23
14 LM Mix Team + 06:32
15 JEGG-DJR Academy U19 + 06:47
16 CREF - TotalEnergies Juniors + 06:47
17 Academy Région Sud p/b Giant + 09:24
18 The Cycling Academy U19 + 10:19
19 Ciclistica Trevigliese + 10:22
20 Team Inca Juniors + 12:43
21 Tscherning Cycling Academy + 13:44
22 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 14:04
23 Team Torrent-Tadesan-Purito + 14:27
24 GMS CT Glabbeek + 19:10
25 Waasland Wolves + 20:40
26 Uno-X NTG + 22:12
27 Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 22:17
28 Auvergne-Rhône-Alpes + 29:20
29 Gipuzkoa + 30:13

Information