Valromey Juniors

UCI Junior, Etape løb, 4.etape, 13.juli 2024, Frankrig

Etape GC. Ungdom Points Bjerg Sprint Hold

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Van Gils Lucas Wielerclub Onder Ons Parike 02:07:50
02 Goszczurny Patryk JEGG-DJR Academy U19 + 00
03 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 00
04 Van Den Broek Axel Acrog-Tormans U19 + 00
05 Valjavec Erazem Acrog-Tormans U19 + 00
06 Grégoire Baptiste Bourgogne-Franche Comte + 03
07 Schoofs Jasper Acrog-Tormans U19 + 10
08 Menanteau Lucas CREF - TotalEnergies Juniors + 10
09 Hobolth Marius Tscherning Cycling Academy + 10
10 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese + 10
11 Breton Kylian Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 10
12 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 10
13 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 10
14 Seixas Paul Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
15 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
16 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 10
17 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 10
18 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes + 10
19 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 10
20 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 10
21 Van Kerckhove Matisse Crabbé-Dstny Juniors + 10
22 Kayser Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes + 10
23 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
24 Michielsen Thor Waasland Wolves + 10
25 Meccia Leonardo Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 10
26 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 10
27 Withen Philipsen Albert Tscherning Cycling Academy + 10
28 Grolier Robin Auvergne-Rhône-Alpes + 10
29 Gamba Thomas Ciclistica Trevigliese + 10
30 Harter Hugo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10
31 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 10
32 Jackson Joshua Tofauti Everyone Active + 10
32 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 10
34 Zafra Marc Team Torrent-Tadesan-Purito + 10
35 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
36 Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder + 10
37 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 10
38 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 10
39 Luiten Teis Waasland Wolves + 10
40 Auroux Florian Bourgogne-Franche Comte + 10
41 Cosgrove Joe The Cycling Academy U19 + 10
42 Vasquez Dorado David Team Inca Juniors + 10
43 Adolfsen Herman Uno-X NTG + 10
44 Jourda Yannis Auvergne-Rhône-Alpes + 10
45 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 10
46 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 10
47 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 10
48 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 10
49 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 10
50 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 10
51 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 10
52 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
53 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 10
54 Omrzel Jakob Cannibal B Victorious + 10
55 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 10
56 Haaning Sebastian Tscherning Cycling Academy + 10
57 Borremans Kasper Cannibal B Victorious + 10
58 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 10
59 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 10
60 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 10
61 Sparfel Aubin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
62 Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder + 10
63 Pericas Adria Team Torrent-Tadesan-Purito + 10
64 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 10
65 Smith Adam LM Mix Team + 10
66 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder + 10
67 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 10
68 Hancz Tamas LM Mix Team + 10
69 Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese + 10
70 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 10
71 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 10
72 Argeles Clement Charvieu-Chavagneux IC Junior + 10
73 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious + 10
74 Matossian Sevane Academy Région Sud p/b Giant + 10
75 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 10
76 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 10
77 Louagie Matti Waasland Wolves + 10
78 Hollamby Noah Charvieu-Chavagneux IC Junior + 10
79 Herbreteau Victor Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 10
80 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 10
81 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 10
82 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 10
83 Toselli Ivan Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 10
84 Coleman Sam Academy Région Sud p/b Giant + 10
85 Olvera Lucas Team Torrent-Tadesan-Purito + 10
86 Mizoule Ludo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10
87 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 10
88 Nijs Milan GMS CT Glabbeek + 10
89 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 10
90 Daumas Remi Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
91 Raby Charly CREF - TotalEnergies Juniors + 10
92 Deweerd Celian Wielerclub Onder Ons Parike + 10
93 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 10
94 Wuyts Arno GMS CT Glabbeek + 10
95 Tilly Karl-Aksel Team Inca Juniors + 10
96 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 10
97 Vuillier Axel Bourgogne-Franche Comte + 10
98 Van den Meerssche Lomme Waasland Wolves + 10
99 Boarer Ollie Tofauti Everyone Active + 10
100 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 10
101 Hone Levi Academy Région Sud p/b Giant + 10
102 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 10
103 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 10
104 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 10
105 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 10
106 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 10
107 Dick Ahron Academy Région Sud p/b Giant + 10
108 Remijn Senna Acrog-Tormans U19 + 10
109 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:18
110 Evans Presley EF Education-ONTO + 10
111 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:37
112 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 10
113 Bleteau Noah The Cycling Academy U19 + 02:34
114 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:36
115 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:36
116 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 02:36
117 Vuillemin Loïc Bourgogne-Franche Comte + 02:39
118 Holmes Wil Academy Région Sud p/b Giant + 02:40
119 Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 02:40
120 Dancer Tom Auvergne-Rhône-Alpes + 02:40
121 Magnoulon Lorik Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:40
122 Perez Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 02:40
123 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 02:40
124 De Waele Mathis Cannibal B Victorious + 02:40
125 Commeene Ferre Waasland Wolves + 02:40
126 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 02:44
127 Cabanillas Ethan Gipuzkoa + 02:50
128 Clemmensen Theodor GRENKE - Auto Eder + 10
129 Diaz Garcia Juan Team Inca Juniors + 10
130 Forest Noé Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 04:16
131 Rijvers Max LM Mix Team + 07:10
132 Walker Oliver The Cycling Academy U19 + 08:53
133 Caltagirone Natan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:56
134 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 10:59
135 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 10:59
136 Farrés Aleix Team Torrent-Tadesan-Purito + 16:14
137 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 16:14
138 Fontenay Jonas Team 31 Jolly Cycles U19 + 16:14
139 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 27:48
140 Arnaud Lucas Auvergne-Rhône-Alpes + 27:50
141 Ormazabal Kepa Gipuzkoa + 10
DNS Boussemaere Louic Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team
DNS Mahon George LM Mix Team
DNF Rishøj Hugo Tscherning Cycling Academy
DNF Lasker Harry EF Education-ONTO
DNF Hernandez-Reilhé Jan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 - Withen Philipsen Albert Tscherning Cycling Academy 09:43:19
02 - Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder + 53
03 - Seixas Paul Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 55
04 - Omrzel Jakob Cannibal B Victorious + 01:17
05 - Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder + 02:01
06 - Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors + 02:37
07 - Hancz Tamas LM Mix Team + 02:56
08 - Stevenson Lucas Cannibal B Victorious + 02:56
09 - Schoofs Jasper Acrog-Tormans U19 + 02:57
10 2 Valjavec Erazem Acrog-Tormans U19 + 03:28
11 3 Grégoire Baptiste Bourgogne-Franche Comte + 03:34
12 2 Vuillier Axel Bourgogne-Franche Comte + 03:36
13 2 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 03:39
14 1 Sparfel Aubin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 03:41
15 - Borremans Kasper Cannibal B Victorious + 03:41
16 - Boarer Ollie Tofauti Everyone Active + 03:41
17 - Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike + 03:41
18 - Daumas Remi Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:41
19 1 Pericas Adria Team Torrent-Tadesan-Purito + 03:54
20 1 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 04:03
21 1 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 04:09
22 2 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:11
23 - Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese + 05:11
24 1 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:16
25 1 Nijs Milan GMS CT Glabbeek + 05:17
26 1 Toselli Ivan Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 05:17
27 1 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 06:36
28 1 Smith Adam LM Mix Team + 06:49
29 1 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 07:40
30 1 Van den Meerssche Lomme Waasland Wolves + 07:45
31 1 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 07:47
32 2 Cosgrove Joe The Cycling Academy U19 + 07:47
33 3 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 07:47
34 1 Deweerd Celian Wielerclub Onder Ons Parike + 07:47
35 3 Argeles Clement Charvieu-Chavagneux IC Junior + 09:57
36 3 Van Den Broek Axel Acrog-Tormans U19 + 12:04
37 - Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 12:20
38 3 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 12:42
39 3 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 13:36
40 3 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 13:38
41 3 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 13:53
42 3 Hollamby Noah Charvieu-Chavagneux IC Junior + 14:15
43 3 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 14:36
44 3 Hone Levi Academy Région Sud p/b Giant + 15:01
45 4 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 16:26
46 4 Mizoule Ludo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 16:40
47 1 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 17:11
48 4 Zafra Marc Team Torrent-Tadesan-Purito + 18:24
49 4 Auroux Florian Bourgogne-Franche Comte + 19:00
50 4 Matossian Sevane Academy Région Sud p/b Giant + 19:25
51 5 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 20:06
52 3 Coleman Sam Academy Région Sud p/b Giant + 20:06
53 5 Evans Presley EF Education-ONTO + 20:31
54 5 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 20:45
55 5 Amerlynck Nathan Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 20:45
56 6 Goszczurny Patryk JEGG-DJR Academy U19 + 21:00
57 6 Van Gils Lucas Wielerclub Onder Ons Parike + 21:01
58 3 Breton Kylian Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 21:13
59 2 Galle Mika Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 21:37
60 4 Raby Charly CREF - TotalEnergies Juniors + 24:44
61 4 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder + 25:01
62 5 Herbreteau Victor Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 26:09
63 5 Van Kerckhove Matisse Crabbé-Dstny Juniors + 26:13
64 5 Remijn Senna Acrog-Tormans U19 + 26:13
65 6 Kayser Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes + 26:48
66 6 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 27:00
67 1 Perez Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 28:30
68 2 De Waele Mathis Cannibal B Victorious + 29:17
69 7 Jackson Joshua Tofauti Everyone Active + 31:13
70 3 Holmes Wil Academy Région Sud p/b Giant + 31:49
71 3 Commeene Ferre Waasland Wolves + 32:25
72 3 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 32:52
73 5 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 32:56
74 5 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 33:14
75 5 Diaz Garcia Juan Team Inca Juniors + 34:53
76 6 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 35:06
77 6 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 + 35:08
78 1 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 35:15
79 5 Vasquez Dorado David Team Inca Juniors + 35:22
80 5 Wuyts Arno GMS CT Glabbeek + 36:48
81 - Vuillemin Loïc Bourgogne-Franche Comte + 37:31
82 4 Dick Ahron Academy Région Sud p/b Giant + 37:46
83 4 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes + 39:03
84 5 Adolfsen Herman Uno-X NTG + 39:58
85 5 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 40:21
86 5 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 40:30
87 5 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 42:03
88 5 Grolier Robin Auvergne-Rhône-Alpes + 42:43
89 5 Luiten Teis Waasland Wolves + 42:59
90 5 Harter Hugo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 43:18
91 5 Olvera Lucas Team Torrent-Tadesan-Purito + 43:45
92 5 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 43:54
93 6 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 44:52
94 6 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 45:07
95 6 Meccia Leonardo Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 46:06
96 6 Clemmensen Theodor GRENKE - Auto Eder + 48:20
97 6 Ormazabal Kepa Gipuzkoa + 49:23
98 6 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese + 50:13
99 8 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 50:54
100 9 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 51:07
101 10 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 51:33
102 11 Menanteau Lucas CREF - TotalEnergies Juniors + 52:19
103 3 Bleteau Noah The Cycling Academy U19 + 53:11
104 10 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 53:40
105 7 Cabanillas Ethan Gipuzkoa + 54:38
106 1 Forest Noé Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 54:38
107 8 Van Boterdael Matiz Wielerclub Onder Ons Parike + 55:12
108 10 Geerinck Seppe Crabbé-Dstny Juniors + 55:14
109 7 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 55:48
110 8 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 56:05
111 8 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 56:34
112 8 Louagie Matti Waasland Wolves + 58:10
113 4 Bouchaert Dries Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 58:15
114 7 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 58:16
115 7 Walker Oliver The Cycling Academy U19 + 59:48
116 8 Gamba Thomas Ciclistica Trevigliese + 01:00:33
117 5 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 01:00:51
118 5 Magnoulon Lorik Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:01:49
119 7 Michielsen Thor Waasland Wolves + 01:03:52
120 7 Tilly Karl-Aksel Team Inca Juniors + 01:04:05
121 8 Hobolth Marius Tscherning Cycling Academy + 01:04:28
122 8 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 01:05:23
123 8 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 01:05:27
124 9 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 01:06:47
125 3 Dancer Tom Auvergne-Rhône-Alpes + 01:06:48
126 16 Farrés Aleix Team Torrent-Tadesan-Purito + 01:07:36
127 9 Jourda Yannis Auvergne-Rhône-Alpes + 01:09:30
128 9 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 01:10:14
129 9 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 01:10:50
130 11 Haaning Sebastian Tscherning Cycling Academy + 01:11:59
131 11 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 01:13:05
132 - Rijvers Max LM Mix Team + 01:13:19
133 6 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:13:39
134 10 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 01:15:17
135 - Caltagirone Natan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:19:43
136 2 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 01:23:31
137 9 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:23:50
138 5 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:25:34
139 1 Fontenay Jonas Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:27:56
140 15 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 01:31:26
141 4 Arnaud Lucas Auvergne-Rhône-Alpes + 01:46:12
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious 09:46:15
02 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 43
03 Peace Matthew Tofauti Everyone Active + 01:13
04 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:15
05 Fernandes Arthur Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:20
06 Coudiere Cantin Timothée CREF - TotalEnergies Juniors + 03:40
07 Blanc Gustave JEGG-DJR Academy U19 + 04:44
08 Burckel Peyton EF Education-ONTO + 04:51
09 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 04:51
10 Reitz Braden Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 09:24
11 Flaterud Magnus Uno-X NTG + 09:46
12 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 + 10:40
13 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 10:42
14 Schut Robbe Academy Région Sud p/b Giant + 10:57
15 De Gendt Leander Cannibal B Victorious + 11:40
16 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 13:30
17 Charcosset Gabin Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 14:15
18 Cardona Valdajos Joan Gipuzkoa + 17:10
19 Martinet Valentin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 24:04
20 Commeene Ferre Waasland Wolves + 29:29
21 Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 29:56
22 Øksnes Håkon Eiksund JEGG-DJR Academy U19 + 30:00
23 Doltaire Alex Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 30:18
24 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 + 32:10
25 Hinds Max The Cycling Academy U19 + 32:19
26 Greenwell Samuel GMS CT Glabbeek + 37:25
27 Estupiñán Kevin Team Inca Juniors + 37:34
28 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors + 39:07
29 Sainz Arriola Benat Gipuzkoa + 40:58
30 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 42:11
31 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa + 47:58
32 Unanue Urresti Aratz Gipuzkoa + 48:11
33 Boix Aran Team Torrent-Tadesan-Purito + 48:37
34 Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese + 50:44
35 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 52:52
36 Sage Dylan Cannibal B Victorious + 53:09
37 Mahé Arthur CREF - TotalEnergies Juniors + 53:38
38 Louagie Matti Waasland Wolves + 55:14
39 Karbu Aleksander Uno-X NTG + 55:20
40 Shaw Struan Tofauti Everyone Active + 57:55
41 Michielsen Thor Waasland Wolves + 01:00:56
42 Astolfi Flavio JEGG-DJR Academy U19 + 01:02:27
43 Debakker Iben GMS CT Glabbeek + 01:02:31
44 Johnsen Henrik Vea Uno-X NTG + 01:03:51
45 Hindø Jonathan Tscherning Cycling Academy + 01:07:54
46 Nicoloso Luca Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 01:10:09
47 Moncada Cristian Team Inca Juniors + 01:12:21
48 Sanvicens Sansa Pol Team Torrent-Tadesan-Purito + 01:20:35
49 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:20:54
50 Berthet Samuel Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:22:38
51 Dhondt Arne Wielerclub Onder Ons Parike + 01:28:30
Pos Cykelrytter Hold Points
01 Withen Philipsen Albert Tscherning Cycling Academy 62
02 Seixas Paul Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 48
03 Valjavec Erazem Acrog-Tormans U19 43
04 Schoofs Jasper Acrog-Tormans U19 41
05 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder 41
06 Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder 36
07 Fietzke Paul GRENKE - Auto Eder 36
08 Goszczurny Patryk JEGG-DJR Academy U19 34
09 Omrzel Jakob Cannibal B Victorious 32
10 Claisse Edouard Crabbé-Dstny Juniors 30
11 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata 29
12 Grégoire Baptiste Bourgogne-Franche Comte 27
13 Van Den Broek Axel Acrog-Tormans U19 26
14 Van Gils Lucas Wielerclub Onder Ons Parike 25
15 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder 25
16 Pericas Adria Team Torrent-Tadesan-Purito 24
17 Hancz Tamas LM Mix Team 23
18 Sparfel Aubin Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 23
19 Verstraete Jenthe Crabbé-Dstny Juniors 22
20 Smith Adam LM Mix Team 20
21 Argeles Clement Charvieu-Chavagneux IC Junior 20
22 Stevenson Lucas Cannibal B Victorious 18
23 Diaz Garcia Juan Team Inca Juniors 15
24 Vuillier Axel Bourgogne-Franche Comte 13
25 Menanteau Lucas CREF - TotalEnergies Juniors 13
26 Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese 12
27 Hobolth Marius Tscherning Cycling Academy 12
28 Vanhuffel Matteo Wielerclub Onder Ons Parike 11
29 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese 11
30 Borremans Kasper Cannibal B Victorious 10
31 Boarer Ollie Tofauti Everyone Active 10
32 Breton Kylian Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 10
33 Peace Matthew Tofauti Everyone Active 9
34 Van Kerckhove Matisse Crabbé-Dstny Juniors 9
35 Moncada Cristian Team Inca Juniors 8
36 Beck Valentin Team 31 Jolly Cycles U19 6
37 Ruesche Soan Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 5
38 De Gendt Leander Cannibal B Victorious 5
39 Nagengast Ruud Junior JEGG-DJR Academy U19 5
40 Gaffney David Team 31 Jolly Cycles U19 4
41 Bufton Max Tofauti Everyone Active 4
42 Remijn Senna Acrog-Tormans U19 3
43 Moncoutié Matteo Auvergne-Rhône-Alpes 3
44 Daumas Remi Team 31 Jolly Cycles U19 2
45 Vanden Eynde Mats Acrog-Tormans U19 2
46 Burckel Peyton EF Education-ONTO 1
47 Fernandez de Gorostiza Aimar Gipuzkoa 1
Pos Hold Tid
01 GRENKE - Auto Eder 29:15:50
02 Cannibal B Victorious + 02:05
03 Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 06:32
04 Team 31 Jolly Cycles U19 + 08:15
05 Acrog-Tormans U19 + 10:18
06 Bourgogne-Franche Comte + 12:19
07 Wielerclub Onder Ons Parike + 17:39
08 Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 20:00
09 LM Mix Team + 23:10
10 Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 + 28:43
11 Academy Région Sud p/b Giant + 32:34
12 Tofauti Everyone Active + 33:10
13 JEGG-DJR Academy U19 + 39:29
14 Team Torrent-Tadesan-Purito + 44:02
15 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 53:54
16 Ciclistica Trevigliese + 01:01:44
17 Crabbé-Dstny Juniors + 01:04:54
18 Tscherning Cycling Academy + 01:09:13
19 CREF - TotalEnergies Juniors + 01:09:57
20 GMS CT Glabbeek + 01:14:40
21 Waasland Wolves + 01:14:47
22 The Cycling Academy U19 + 01:20:04
23 Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:25:15
24 Gipuzkoa + 01:28:36
25 Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:29:53
26 Uno-X NTG + 01:30:14
27 Team Inca Juniors + 01:34:56
28 Auvergne-Rhône-Alpes + 01:37:16

Information