Trofeo G. Dorigo Juniors

UCI Junior, Endags løb, 16. juni 2024, Italien

Resultater

DoB?
Pos Cykelrytter Hold Tid
01 Omrzel Jakob Adria Mobil U19 03:18:34
02 Finn Lorenzo GRENKE - Auto Eder + 00
03 Valjavec Erazem Autozai Contri Team + 39
04 Møller Andersen Noah Lindholm GRENKE - Auto Eder + 01:44
05 Sambinello Enea Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 03:13
06 Donati Andrea Ciclistica Trevigliese + 03:41
07 Casey Patrick GRENKE - Auto Eder + 03:43
08 Zanutta David Team Tiepolo Udine + 04:01
09 Toselli Ivan Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 04:01
10 Hancz Tamas Hungary + 05:44
11 Bosio Tommaso Ciclistica Trevigliese + 05:44
12 Kral Krystof GRENKE - Auto Eder + 06:01
13 Tomasella Nicola Team Spercenigo + 06:01
14 Takacs Zsombor Team MBH Bank Colpack Ballan Juniors + 06:01
15 Friedl Anatol GRENKE - Auto Eder + 06:01
16 Casagrande Nicolo Borgo Molino Vigna Fiorita + 06:01
17 Consolidani Leonardo Work Service - Coratti Cycling + 06:01
18 Philippe Rafael Academy Région Sud p/b Giant + 06:01
19 Poschacher Valentin Austria + 06:01
20 Segatta Fabio U.S. Montecorona + 06:01
21 Ferraro Santiago Work Service - Coratti Cycling + 06:01
22 Moretti Andrea Team Spercenigo + 06:01
23 Fracasso Mattia Faizane CSZ Sandrigo Bike + 06:01
24 Marangoni Lorenzo Italia Nuova Borgo Panigale + 06:01
25 Proietti Gagliardoni Mattia Team Franco Ballerini Juniors + 06:01
26 Wrolich Manolo Stiria + 06:01
27 Smith Jeremy Veleka Team + 06:01
28 Galbusera Simone GB Junior Team - Pool Cantu + 06:01
29 Ballerini Mattia Vangi Sama Ricambi Il Pirata + 06:01
30 Bessega Andrea Borgo Molino Vigna Fiorita + 06:01
31 Cisneros Diaz de Leon Jose Said A.R. Monex Pro Cycling Team U19 + 06:01
32 Busanello Roberto Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 06:32
33 Novak Filip Ciclistica Trevigliese + 06:43
34 Clark Jack Veleka Team + 07:15
35 Campana Mattia Postumia 73 Dino Liviero + 07:49
36 Vas Barnabás Hungary + 08:03
37 Montagner Andrea Borgo Molino Vigna Fiorita + 08:07
38 Peterlin Nejc Adria Mobil U19 + 08:07
39 Uderzo Riccardo Postumia 73 Dino Liviero + 08:07
40 Petric Bastian Pogi Team + 08:07
41 Tudurachi Matteo Organic Petrucci Assali Stefen Makro + 08:07
42 Bufalini Davide U.C. Casano + 08:07
43 Ebner Bor Pogi Team + 08:14
44 Sacchet Stefano Gottardo Giochi Caneva + 08:50
DNF Garstenauer Sebastian Austria
DNF Kosch Johannes Austria
DNF Viehböck Paul Austria
DNF Kardos Csongor Hungary
DNF Korosi Gabor Hungary
DNF Pakoth Andras Hungary
DNF Barret Maunz Maks Alfred Stiria
DNF Dornhofer Jonas Stiria
DNF Fugger Heimo Stiria
DNF Rutzler Felix Stiria
DNF Alvarez Marroquin Oscar Gael A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Morales Jonathan A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Rodriguez Agudo Esmar Raul A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Villalon Alanis Alfredo A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Jullian Evan Academy Région Sud p/b Giant
DNF Matossian Sevane Academy Région Sud p/b Giant
DNF Tammepuu Riko Academy Région Sud p/b Giant
DNF Van Der Merwe Nicholas Academy Région Sud p/b Giant
DNF Mervar Tim Adria Mobil U19
DNF Murn Vid Adria Mobil U19
DNF Roa Kevin Enrique Adria Mobil U19
DNF Garbi Pierluigi Autozai Contri Team
DNF Idrizi Melsan Autozai Contri Team
DNF Remelli Cristian Autozai Contri Team
DNF Sanarini Matteo Autozai Contri Team
DNF Cettolin Filippo Borgo Molino Vigna Fiorita
DNF Turri Thomas Borgo Molino Vigna Fiorita
DNF Avi Alessandro Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Carlesso Michael Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Dona Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Gamba Thomas Ciclistica Trevigliese
DNF Korbel Matyas Ciclistica Trevigliese
DNF Rapporti Giovanni Faizane CSZ Sandrigo Bike
DNF Stefani Francesco Faizane CSZ Sandrigo Bike
DNF Tasca Tommaso Faizane CSZ Sandrigo Bike
DNF Trentin Andrea Faizane CSZ Sandrigo Bike
DNF Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Doghetti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu
DNF Da Rios Riccardo Gottardo Giochi Caneva
DNF De Longhi Lorenzo Gottardo Giochi Caneva
DNF Fantuz Matteo Gottardo Giochi Caneva
DNF Ravaioli Kevin Gottardo Giochi Caneva
DNF Degli Esposti Matteo Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Drei Riccardo Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Gabriele Matteo Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Pignatti Jacopo Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Gaber Vid KK Kranj U19
DNF Kosir Enej KK Kranj U19
DNF Mernik Sven KK Kranj U19
DNF Oblak Gal KK Kranj U19
DNF Campean Luca LotuSteam U19
DNF Jere Jakob LotuSteam U19
DNF Precup Horea LotuSteam U19
DNF Pritrznik Jon LotuSteam U19
DNF Stanic Dusan LotuSteam U19
DNF Forlin Daniele Nordest Angelo Gomme Villadose
DNF Quaresima Andrea Nordest Angelo Gomme Villadose
DNF Sbrissa Alessandro Nordest Angelo Gomme Villadose
DNF Sinigaglia Cristian Nordest Angelo Gomme Villadose
DNF Sporzon Eros Nordest Angelo Gomme Villadose
DNF Gaspari Riccardo Organic Petrucci Assali Stefen Makro
DNF Scandola Alberto Organic Petrucci Assali Stefen Makro
DNF Tessari Francesco Organic Petrucci Assali Stefen Makro
DNF Zamperini Alberto Organic Petrucci Assali Stefen Makro
DNF Hamun Ziga Pogi Team
DNF Medved Jure Pogi Team
DNF Barra Cristian Polisportiva Monsummanese
DNF Cardelli Lapo Polisportiva Monsummanese
DNF Ferruzzi Emanuele Polisportiva Monsummanese
DNF Luci Matteo Polisportiva Monsummanese
DNF Merola Marco Polisportiva Monsummanese
DNF Sbrissa Federico Postumia 73 Dino Liviero
DNF Schiavo Leonardo Postumia 73 Dino Liviero
DNF Zanotto Marco Postumia 73 Dino Liviero
DNF Bombarda Pietro Team ECOTEK
DNF Bonometti Michele Team ECOTEK
DNF Faustinelli Matteo Team ECOTEK
DNF Nica Paolo Team ECOTEK
DNF Salogni Tommaso Team ECOTEK
DNF Iacchi Niccolo Team Franco Ballerini Juniors
DNF Pascarella Michele Team Franco Ballerini Juniors
DNF Pavi Giulio Team Franco Ballerini Juniors
DNF Rolando Joann Team Franco Ballerini Juniors
DNF Erdos Daniel Team MBH Bank Colpack Ballan Juniors
DNF Helmle Matyas Team MBH Bank Colpack Ballan Juniors
DNF Makrai Balint Team MBH Bank Colpack Ballan Juniors
DNF Takacs Marcell Team MBH Bank Colpack Ballan Juniors
DNF Battain Nicola Team Spercenigo
DNF Cervi Samuele Team Spercenigo
DNF Cover Leonardo Team Spercenigo
DNF Cobalchini Andrea Team Tiepolo Udine
DNF Manfe Erik Team Tiepolo Udine
DNF Menossi Emmanuele Team Tiepolo Udine
DNF Sasso Jacopo Team Tiepolo Udine
DNF Calabria Emanuele U.C. Casano
DNF Gabelloni Matteo U.C. Casano
DNF Lawrence Bryn U.C. Casano
DNF Sica Leonardo U.C. Casano
DNF Occoffer Riccardo U.S. Montecorona
DNF Simoni Enrico U.S. Montecorona
DNF Valentini Davide U.S. Montecorona
DNF Vedovelli Christian U.S. Montecorona
DNF Dalla Bona Mattia Us Ausonia Csi Pescantina
DNF De Beni Eros Us Ausonia Csi Pescantina
DNF El Gouzi Samir Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Melini Nicolo Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Zanoni Francesco Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Meccia Leonardo Vangi Sama Ricambi Il Pirata
DNF Scottoni Pietro Vangi Sama Ricambi Il Pirata
DNF Eaves Alex Veleka Team
DNF Holgate Max Veleka Team
DNF Sims Oliver Veleka Team
DNF Abramek Jakub Velotalent Cycling Team
DNF Chudy Kacper Velotalent Cycling Team
DNF Kozycak Marcel Velotalent Cycling Team
DNF Stryjewski Piotr Velotalent Cycling Team
DNF Strzelecki Michal Velotalent Cycling Team
DNF Ciampoli Matteo Tommasso Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Masciarelli Stefano Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Mincone Daniel Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Pellegrini Alessandro Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Ricciutelli Jois Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Manion Vinnie Work Service - Coratti Cycling
DNF Vettore Federico Work Service - Coratti Cycling
DNF Zezza Christian Work Service - Coratti Cycling

Information