FIRSTCYCLING
Landevej
Landevej
Amatør
Junior
Cykle-cross
MTB
Bane
Fantasy
Løb og resultater
Hold
Rangering
Druivenkoers Overijse
UCI, Endags løb, 26. august 2015, Belgien
Løbsinformation
Resultater
Startliste
Historie
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
Resultater
Embed Results
Nationer
Australien
Belgien
Danmark
Frankrig
Irland
Italien
Japan
Letland
Litauen
Luxembourg
Ned. Antiller
Nederland
New Zealand
Norge
Polen
Schweiz
Storbritannien
Sverige
Tjekkiet
Tyskland
Østrig
Hold
An Post - Chainreaction
BKCP - Powerplus
Bora - Argon 18
CCT p/b Champion System
Cibel
Colba - Superano Ham
ColorCode - Biowanze
Cycling Team Jo Piels
Joker
Lotto - Soudal
Metec - TKH p/b Mantel
Rabobank Development
Roompot - Oranje Peloton
T.Palm - Pole Continental
Team 3M
Team ColoQuick
Team Coop - Øster Hus
Team Differdange - Losch
Team Stölting
Topsport Vlaanderen
Vastgoedservice
Veranclassic - Ekoi
Verandas Willems Cycling Team
Wallonie Bruxelles
Wanty - Groupe Gobert
DoB?
Pos
Cykelrytter
Født
Hold
Tid
01
Baugnies
Jérôme
1987
Wanty - Groupe Gobert
04:46:07
02
Marcato
Marco
1984
Wanty - Groupe Gobert
+ 00
03
De Bie
Sean
1991
Lotto - Soudal
+ 08
04
Lammertink
Maurits
1990
Roompot - Oranje Peloton
+ 28
05
Naesen
Oliver
1990
Topsport Vlaanderen
+ 28
06
Benoot
Tiesj
1994
Lotto - Soudal
+ 28
07
Bille
Gaetan
1988
Verandas Willems Cycling Team
+ 28
08
Schorn
Daniel
1988
Bora - Argon 18
+ 28
09
Ruijgh
Rob
1986
Vastgoedservice
+ 28
10
Duyn
Huub
1984
Roompot - Oranje Peloton
+ 28
11
Meijers
Jeroen
1993
Rabobank Development
+ 28
12
Sprengers
Thomas
1990
Topsport Vlaanderen
+ 28
13
Laengen
Vegard Stake
1989
Joker
+ 28
14
Leukemans
Björn
1977
Wanty - Groupe Gobert
+ 28
15
Breen
Vegard
1990
Lotto - Soudal
+ 32
16
Schillinger
Andreas
1983
Bora - Argon 18
+ 01:35
17
Thwaites
Scott
1990
Bora - Argon 18
+ 02:02
18
Stallaert
Joeri
1991
Cibel
+ 03:42
19
Coenen
Dennis
1991
Vastgoedservice
+ 03:42
20
Degreve
Martijn
1993
Team 3M
+ 03:42
21
Meurisse
Xandro
1992
An Post - Chainreaction
+ 03:42
22
Habeaux
Gregory
1982
Wallonie Bruxelles
+ 03:42
23
Riesebeek
Oscar
1992
Metec - TKH p/b Mantel
+ 03:42
24
Jacobs
Pieter
1986
Topsport Vlaanderen
+ 03:42
25
Wastyn
Emiel
1992
Verandas Willems Cycling Team
+ 03:42
26
Peyskens
Dimitri
1991
Team 3M
+ 03:42
27
Broeckx
Stig
1990
Lotto - Soudal
+ 03:42
28
Terpstra
Mike
1987
Roompot - Oranje Peloton
+ 03:42
29
Vanendert
Dennis
1988
Lotto - Soudal
+ 03:42
30
Gmelich
Jarno
1989
Metec - TKH p/b Mantel
+ 03:47
31
Jensen
August
1991
Team Coop - Øster Hus
+ 04:23
32
Landa
Oscar
1993
Team Coop - Øster Hus
+ 06:13
33
Korevaar
Merijn
1994
Rabobank Development
+ 06:13
34
Poutsma
Stefan
1991
Cycling Team Jo Piels
+ 06:13
35
Blikra
Håvard
1991
Team Coop - Øster Hus
+ 06:13
36
Naesen
Lawrence
1992
Cibel
+ 06:13
37
De Rooze
Niels
1992
Veranclassic - Ekoi
+ 06:13
38
Raymackers
Cedric
1992
Team Differdange - Losch
+ 06:13
39
van Empel
Etienne
1994
Roompot - Oranje Peloton
+ 06:13
40
Carabin
Sebastien
1989
T.Palm - Pole Continental
+ 06:13
41
Rodenburg
Tim
1994
Cycling Team Jo Piels
+ 06:13
42
Mullen
Ryan
1994
An Post - Chainreaction
+ 06:13
43
Hagen
Krister
1989
Team Coop - Øster Hus
+ 06:13
44
Declercq
Tim
1989
Topsport Vlaanderen
+ 06:13
45
Asselman
Jesper
1990
Roompot - Oranje Peloton
+ 06:13
46
Boros
Michael
1992
BKCP - Powerplus
+ 06:13
47
Borgersen
Reidar
1980
Joker
+ 06:17
48
Honig
Reinier
1983
Roompot - Oranje Peloton
+ 06:17
49
Politt
Nils
1994
Team Stölting
+ 06:17
50
Kouwenhoven
Sjoerd
1990
Metec - TKH p/b Mantel
+ 06:17
51
Matzka
Ralf
1989
Bora - Argon 18
+ 06:17
52
Goossens
Kenny
1991
Cibel
+ 06:21
53
Mertz
Remy
1995
ColorCode - Biowanze
+ 06:21
54
Archbold
Shane
1989
Bora - Argon 18
+ 06:23
55
Ligthart
Pim
1988
Lotto - Soudal
+ 06:23
56
Kreder
Michel
1987
Roompot - Oranje Peloton
+ 06:23
57
van Hecke
Preben
1982
Topsport Vlaanderen
+ 06:25
58
Van Steenberghen
Jori
1991
Cibel
+ 06:25
59
Walsleben
Philip
1987
BKCP - Powerplus
+ 06:25
60
Janssens
Jimmy
1989
Team 3M
+ 06:25
61
Vervaeke
Louis
1993
Lotto - Soudal
+ 06:30
DNS
Jensen
Dennis
1982
Team ColoQuick
DNF
Dunne
Conor
1992
An Post - Chainreaction
DNF
Kruopis
Aidis
1986
An Post - Chainreaction
DNF
Siskevicius
Paulius
1993
An Post - Chainreaction
DNF
Stannus
Jordan
1996
An Post - Chainreaction
DNF
Wilson
Jack
1993
An Post - Chainreaction
DNF
Baestaens
Vincent
1989
BKCP - Powerplus
DNF
Bosmans
Wietse
1991
BKCP - Powerplus
DNF
Caluwe
Stijn
1996
BKCP - Powerplus
DNF
Hoeyberghs
Daan
1994
BKCP - Powerplus
DNF
Toupalik
Adam
1996
BKCP - Powerplus
DNF
van der Poel
David
1992
BKCP - Powerplus
DNF
Dempster
Zakkari
1987
Bora - Argon 18
DNF
Huzarski
Bartosz
1980
Bora - Argon 18
DNF
Pöstlberger
Lukas
1992
Bora - Argon 18
DNF
Dzervus
Darijus
1990
CCT p/b Champion System
DNF
Geerts
Jesse
1995
CCT p/b Champion System
DNF
Koishi
Yuma
1993
CCT p/b Champion System
DNF
Tokuda
Tanzo
1992
CCT p/b Champion System
DNF
Vink
Michael
1991
CCT p/b Champion System
DNF
Weber
Sascha
1988
CCT p/b Champion System
DNF
Wills
Ryan
1988
CCT p/b Champion System
DNF
Zenovich
Matthew
1994
CCT p/b Champion System
DNF
De Decker
Bjorn
1988
Cibel
DNF
De Jonghe
Kevin
1991
Cibel
DNF
Geerinck
Jens
1993
Cibel
DNF
Donders
Jelle
1993
Colba - Superano Ham
DNF
Juodvalkis
Egidijus
1988
Colba - Superano Ham
DNF
Mannaerts
Jelle
1991
Colba - Superano Ham
DNF
Suarez
Kevin
1989
Colba - Superano Ham
DNF
Vandemaele
Glenn
1990
Colba - Superano Ham
DNF
Vens
Quincy
1986
Colba - Superano Ham
DNF
Arimont
Charlie
1996
ColorCode - Biowanze
DNF
Delfosse
Florent
1993
ColorCode - Biowanze
DNF
Duquennoy
Jimmy
1995
ColorCode - Biowanze
DNF
Kaise
Julien
1995
ColorCode - Biowanze
DNF
Palm
Martin
1996
ColorCode - Biowanze
DNF
Picoux
Maximilien
1995
ColorCode - Biowanze
DNF
Taminiaux
Lionel
1996
ColorCode - Biowanze
DNF
Bakker
Stephan
1994
Cycling Team Jo Piels
DNF
Bosman
Gert-Jan
1992
Cycling Team Jo Piels
DNF
Hoekstra
Jochem
1992
Cycling Team Jo Piels
DNF
Janssen
Adriaan
1995
Cycling Team Jo Piels
DNF
Te Stroet
Rens
1989
Cycling Team Jo Piels
DNF
Van der Duin
Patrick
1995
Cycling Team Jo Piels
DNF
Dehaes
Kenny
1984
Lotto - Soudal
DNF
Goeree
Niels
1995
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Hamelink
Jasper
1990
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Hollanders
Dries
1986
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Krul
Stef
1995
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Veltman
Milan
1996
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Bol
Cees
1995
Rabobank Development
DNF
Cornelisse
Mitchell
1996
Rabobank Development
DNF
de Vries
Hartthijs
1996
Rabobank Development
DNF
Havik
Piotr
1994
Rabobank Development
DNF
Lenderink
Peter
1996
Rabobank Development
DNF
Tolhoek
Antwan
1994
Rabobank Development
DNF
De Maar
Marc
1984
Roompot - Oranje Peloton
DNF
Armstrong
Thomas
1994
T.Palm - Pole Continental
DNF
Catania
Claudio
1992
T.Palm - Pole Continental
DNF
Didier
Antoine
1992
T.Palm - Pole Continental
DNF
Haag
Guillaume
1989
T.Palm - Pole Continental
DNF
Mertz
Nicolas
1993
T.Palm - Pole Continental
DNF
Peelaers
Jeff
1992
T.Palm - Pole Continental
DNF
Vansumere
Ian
1990
T.Palm - Pole Continental
DNF
Sleurs
Christophe
1990
Team 3M
DNF
Vanspeybroeck
Tim
1991
Team 3M
DNF
Vereecken
Nicolas
1990
Team 3M
DNF
Vermeulen
Emiel
1993
Team 3M
DNF
Lund
Christian Nyvang
1994
Team ColoQuick
DNF
Madsen
Jakob Gye
1989
Team ColoQuick
DNF
Moberg
Christian
1987
Team ColoQuick
DNF
Odgaard Nielsen
Jesper
1984
Team ColoQuick
DNF
Sørensen
Jimmi
1990
Team ColoQuick
DNF
Vorre
Aske Louring
1993
Team ColoQuick
DNF
Berger
Håkon Frengstad
1992
Team Coop - Øster Hus
DNF
Galta
Fredrik Strand
1992
Team Coop - Øster Hus
DNF
Hoelgaard
Markus
1994
Team Coop - Øster Hus
DNF
Sandnes Olsen
Andreas
1993
Team Coop - Øster Hus
DNF
Coenen
Johan
1979
Team Differdange - Losch
DNF
Dakteris
Janis
1991
Team Differdange - Losch
DNF
Deruette
Thomas
1995
Team Differdange - Losch
DNF
Kastemyr
Pontus
1995
Team Differdange - Losch
DNF
Kaupas
Gediminas
1988
Team Differdange - Losch
DNF
Stocker
Manuel
1991
Team Differdange - Losch
DNF
Thill
Tom
1990
Team Differdange - Losch
DNF
Jansen
Amund Grøndahl
1994
Joker
DNF
Lindau
Philip
1991
Joker
DNF
Stien
Adrian Aas
1992
Joker
DNF
Wilson
Edvin
1989
Joker
DNF
Backofen
Moritz
1995
Team Stölting
DNF
Grosser
Aaron
1996
Team Stölting
DNF
Porzner
Manuel
1996
Team Stölting
DNF
Quast
Ole
1989
Team Stölting
DNF
Reutter
Sven
1996
Team Stölting
DNF
Tenbrock
Jonas
1995
Team Stölting
DNF
De Tier
Floris
1992
Topsport Vlaanderen
DNF
Vanoverberghe
Arthur
1990
Topsport Vlaanderen
DNF
Vergaerde
Otto
1994
Topsport Vlaanderen
DNF
Cordeel
Sander
1987
Vastgoedservice
DNF
Lennertz
Sam
1990
Vastgoedservice
DNF
Peeters
Rob
1985
Vastgoedservice
DNF
Stevens
Timothy
1989
Vastgoedservice
DNF
Van Dingenen
Jordi
1996
Vastgoedservice
DNF
Vermote
Alphonse
1990
Vastgoedservice
DNF
Casier
Robbe
1996
Veranclassic - Ekoi
DNF
Gardeyn
Gorik
1980
Veranclassic - Ekoi
DNF
Leleu
Antoine
1993
Veranclassic - Ekoi
DNF
Mentheour
Paul-Mickaël
1989
Veranclassic - Ekoi
DNF
Roman
Martial
1987
Veranclassic - Ekoi
DNF
Van Den Brande
Julien
1995
Veranclassic - Ekoi
DNF
Claeys
Dimitri
1987
Verandas Willems Cycling Team
DNF
Pardini
Olivier
1985
Verandas Willems Cycling Team
DNF
Premont
Christophe
1989
Verandas Willems Cycling Team
DNF
Van Breussegem
Elias
1992
Verandas Willems Cycling Team
DNF
Van Gucht
Sten
1992
Verandas Willems Cycling Team
DNF
Anciaux
Maxime
1990
Wallonie Bruxelles
DNF
Delfosse
Sébastien
1982
Wallonie Bruxelles
DNF
Dernies
Tom
1990
Wallonie Bruxelles
DNF
Evrard
Laurent
1990
Wallonie Bruxelles
DNF
Pons
Gaetan
1992
Wallonie Bruxelles
DNF
Backaert
Frederik
1990
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Callebaut
Kevin
1991
Wanty - Groupe Gobert
DNF
De Greef
Francis
1985
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Minnaard
Marco
1989
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Veuchelen
Fredrik
1978
Wanty - Groupe Gobert
Information
Druivenkoers Overijse
Belgien
26. august 2015
1.1 | 197.6 km