FIRSTCYCLING
Landevej
Landevej
Amatør
Junior
Cykle-cross
MTB
Bane
Fantasy
Løb og resultater
Hold
Rangering
Japan RR-U17
Nat. mesterskaber, Endags løb, 27. juni 2015, Japan
Løbsinformation
Resultater
Startliste
Historie
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
Resultater
Embed Results
Nationer
Japan
Hold
Beppu Shosei High School
bicinoko.com
Blau Blitzen
Bycle Plaza RT
Fuefuki High School
Fuji Gakuen High School
Furukawa Technical High School
Futenma High School
G.S.BAREGGESE
GROWING Racing Team
Hiji Sogo High School
Hodogaya High School
Hokkaido University of Science
Hyuga High School
Ishikawa High School
Izu Sogo High School
Kawagoe Technical High School
Kitakuwada High School
Kofu Technical High School
Kyushu Gakuin High School
Maebashi Technical High School
Matsuyama Seiryo High School
Minami Osumi High School
Misaka RC
Miyakonojo Technical High School
Morioka Agricultural High Scho
Nirasaki High School
Nobeoka Gakuen High School
Oizumi High School
Sakae Kita High School
Sakai High School
Seijo High School
Seo Racing
Shinsei Shoyo High School
Shirakawa Jitsugyo High School
Shiwa Sogo High School
Shonan Bellmare Cycle
Showa Daiichi Gakuen High School
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
Taira Technical High School
Takasaki Technical High School
Team BFY Racing
Team DADDY
Team Gurosha
Team Kermis Cross
Team Ovest
Team Potato
Urawa Technical High School
UTSS
Vivace Kakegawa
W.V.OTA-twin
Wangan Cycling United
Yokohama High School
DoB?
Pos
Cykelrytter
Født
Hold
Tid
01
Shinoda
Koki
1999
Maebashi Technical High School
01:36:45
02
Hino
Taisei
2000
Team Gurosha
+ 00
03
Ishii
Hiroki
2000
Shirakawa Jitsugyo High School
+ 00
04
Narumi
Taisei
1999
Futenma High School
+ 00
05
Sato
Ken
1999
Kyushu Gakuin High School
+ 00
06
Katagiri
Tojiro
1999
Showa Daiichi Gakuen High School
+ 00
07
Okumura
Tomu
1999
Shinsei Shoyo High School
+ 00
08
Tani
Kazuya
1999
Sakai High School
+ 00
09
Aita
Rikuto
1999
Ishikawa High School
+ 00
10
Uehara
Takuma
1999
Takasaki Technical High School
+ 00
11
Okamoto
Atsuki
1999
Shinsei Shoyo High School
+ 00
12
Shiozaki
Hayahide
2000
Team Gurosha
+ 00
13
Onodera
Kei
2000
Blau Blitzen
+ 00
14
Yanagisawa
So
2001
Team Ovest
+ 00
15
Takai
Gakuto
1999
Urawa Technical High School
+ 00
16
Kakizaki
Eugene
1999
Izu Sogo High School
+ 00
17
Yoshitake
Keita
1999
Nobeoka Gakuen High School
+ 00
18
Goto
Shota
1999
Furukawa Technical High School
+ 00
19
Matsumoto
Yuta
2000
bicinoko.com
+ 00
20
Hirabayashi
Takato
1999
Matsuyama Seiryo High School
+ 00
21
Fukuda
Yoshiaki
2000
Team BFY Racing
+ 00
22
Yamauchi
Keita
2000
Team DADDY
+ 24
23
Terada
Yoshiki
2002
Vivace Kakegawa
+ 29
24
Nakayama
Hayao
1999
Hiji Sogo High School
+ 01:03
25
Yoda
Shota
1999
Kofu Technical High School
+ 01:23
26
Yokota
Enzo
2000
G.S.BAREGGESE
+ 01:34
27
Ideguchi
Ryugo
1999
Minami Osumi High School
+ 05:57
28
Ishikura
Yunosuke
1999
Wangan Cycling United
+ 05:57
29
Shimizu
Taiki
1999
Yokohama High School
+ 06:08
30
Imasaki
Yuki
1999
Sakae Kita High School
+ 06:12
31
Egoshi
Mikuya
1999
Yokohama High School
+ 06:12
32
Yamazaki
Toru
1999
Seijo High School
+ 06:12
33
Kajihara
Hyogo
1999
Urawa Technical High School
+ 06:19
34
Maehata
Yusuke
1999
Miyakonojo Technical High School
+ 06:19
35
Hiromoto
Ryoya
1999
Matsuyama Seiryo High School
+ 06:24
36
Tahara
Kazuki
1999
Oizumi High School
+ 08:34
37
Nakaya
Ryota
1999
Hokkaido University of Science
+ 09:35
38
Ikarashi
Kota
2001
Team BFY Racing
+ 09:35
39
Kobayashi
Ukyo
1999
Hiji Sogo High School
+ 09:44
40
Shibata
Junnosuke
1999
UTSS
+ 11:24
41
Hino
Ryo
2000
Team Gurosha
+ 11:38
42
Nakai
Kodai
1999
Hyuga High School
+ 12:45
DNF
Umino
Shinsaku
2001
Bycle Plaza RT
DNF
Sugaya
Teruki
1999
Fuji Gakuen High School
DNF
Itoi
Ryuji
2000
Morioka Agricultural High Scho
DNF
Yamamoto
Tetsuo
2000
Nirasaki High School
DNF
Takanashi
Mario
2001
Team Potato
DNF
Nagamatsu
Kugo
2000
Beppu Shosei High School
DNF
Tanaka
Shunta
1999
Beppu Shosei High School
DNF
Kaneko
Yudai
2001
Blau Blitzen
DNF
Kawaguchi
Ryoto
2000
Blau Blitzen
DNF
Kikuchi
Yuto
2000
Blau Blitzen
DNF
Sugibuchi
Yuki
1999
Fuefuki High School
DNF
Tada
Reon
2000
GROWING Racing Team
DNF
Yamagishi
Daichi
1999
Hodogaya High School
DNF
Suguro
Masashi
1999
Izu Sogo High School
DNF
Abiko
Muneyoshi
1999
Kawagoe Technical High School
DNF
Miyake
Taishun
1999
Kitakuwada High School
DNF
Yako
Kosuke
1999
Kofu Technical High School
DNF
Onuma
Ryotaro
2001
Misaka RC
DNF
Hashimoto
Kai
1999
Sakae Kita High School
DNF
Hasumi
Kohei
1999
Sakae Kita High School
DNF
Igarashi
Ryosuke
1999
Sakae Kita High School
DNF
Manaka
Toshiya
2000
Sakae Kita High School
DNF
Matsumura
Kyosuke
1999
Sakae Kita High School
DNF
Aikawa
Yuki
1999
Seijo High School
DNF
Kimura
Minato
2001
Seo Racing
DNF
Miyoshi
Kenshiro
1999
Shinsei Shoyo High School
DNF
Nakano
Shinji
1999
Shiwa Sogo High School
DNF
Aihara
Shion
2001
Shonan Bellmare Cycle
DNF
Himura
Sota
2001
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
DNF
Hayashi
Keigo
1999
Taira Technical High School
DNF
Shiraishi
Hikaru
2000
Team BFY Racing
DNF
Takenaka
Hayato
2002
Team Kermis Cross
DNF
Sasaki
Kota
1999
Urawa Technical High School
DNF
Kojima
Daiki
2001
W.V.OTA-twin
DNF
Iida
Chiaki
1999
Yokohama High School
Information
Japan RR-U17
Otawara
27. juni 2015
CN | 64.0 km