FIRSTCYCLING
Landevej
Landevej
Amatør
Junior
Cykle-cross
MTB
Bane
Fantasy
Løb og resultater
Hold
Rangering
Grand Prix Cerami
UCI, Endags løb, 8. april 2010, Belgien
Løbsinformation
Resultater
Historie
2024
2023
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1996
1995
1994
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Resultater
Embed Results
Nationer
Australien
Belarus
Belgien
Danmark
Frankrig
Irland
Italien
Letland
Litauen
Luxembourg
Nederland
New Zealand
Polen
Portugal
Rusland
Schweiz
Slovenien
Spanien
Storbritannien
Sverige
Tyskland
Ukraine
Usbekistan
Østrig
DoB?
Pos
Cykelrytter
Født
Hold
Tid
01
Kocjan
Jure
1984
Carmiooro NGC
04:31:32
02
van Dijk
Stefan
1976
Veranda's Willems
+ 00
03
Marcato
Marco
1984
Vacansoleil
+ 00
04
Geslin
Anthony
1980
Française des Jeux
+ 00
05
Colli
Daniele
1982
Ceramica Flaminia
+ 00
06
De Waele
Bert
1975
Landbouwkrediet
+ 00
07
Vandewalle
Kristof
1985
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 00
08
Verheyen
Geert
1973
Landbouwkrediet
+ 00
09
Scheirlinckx
Bert
1974
Landbouwkrediet
+ 00
10
Appollonio
Davide
1989
Cervelo TestTeam
+ 00
11
Coenen
Johan
1979
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 00
12
Lloyd
Daniel
1980
Cervelo TestTeam
+ 00
13
Commeyne
Davy
1980
Landbouwkrediet
+ 00
14
Cammaerts
Edwig
1987
Lotto - Bodysol
+ 00
15
Löwik
Gerben
1977
Omega Pharma-Lotto
+ 00
16
Devillers
Gilles
1985
Lotto - Bodysol
+ 00
17
Jacobs
Pieter
1986
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 00
18
Delfosse
Sébastien
1982
Landbouwkrediet
+ 00
19
Popkov
Vitaliy
1983
ISD Continental Team
+ 00
20
Baugnies
Jérôme
1987
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 00
21
Isasi
Iñaki
1977
Euskaltel-Euskadi
+ 00
22
Cappelle
Andy
1979
Veranda's Willems
+ 00
23
Aramendia
Javier
1986
Euskaltel-Euskadi
+ 00
24
van Hecke
Preben
1982
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 00
25
Van Ruitenbeek
Emmanuel
1987
Team Kuota - Indeland
+ 00
26
Kuyckx
Jan
1979
Qin Cycling Team
+ 00
27
Poels
Wout
1987
Vacansoleil
+ 00
28
Armee
Sander
1985
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 07
29
Kristensen
Michael Tronborg
1983
Glud & Marstrand - LRØ
+ 07
30
Drucker
Jempy
1986
Continental Team Differdange
+ 07
31
Borry
Kim
1985
An Post - Sean Kelly
+ 07
32
Ghyllebert
Pieter
1982
An Post - Sean Kelly
+ 07
33
Wetterhall
Alexander
1986
Cervelo TestTeam
+ 07
34
Amorison
Frédéric
1978
Landbouwkrediet
+ 07
35
Vanlandschoot
James
1978
Veranda's Willems
+ 07
36
Neyens
Maarten
1985
Topsport Vlaanderen - Mercator
+ 07
37
Caethoven
Steven
1981
Landbouwkrediet
+ 07
38
Ladagnous
Matthieu
1984
Française des Jeux
+ 07
39
Ongarato
Alberto
1975
Vacansoleil
+ 18
40
Hutarovich
Yauheni
1983
Française des Jeux
+ 23
41
Offredo
Yoann
1986
Française des Jeux
+ 23
42
Juul-Jensen
Christopher
1989
Glud & Marstrand - LRØ
+ 26
43
Van der Velde
Alain
1985
Qin Cycling Team
+ 32
44
Lagutin
Sergey
1981
Vacansoleil
+ 32
45
Gudsell
Timothy
1984
Française des Jeux
+ 32
46
Delaplace
Anthony
1989
Saur - Sojasun
+ 32
47
Galland
Jérémie
1983
Saur - Sojasun
+ 32
48
Rossi
Enrico
1982
Ceramica Flaminia
+ 42
49
Golas
Michal
1984
Vacansoleil
+ 42
50
Veuchelen
Fredrik
1978
Vacansoleil
+ 49
51
Cohnen
Stefan
1982
Continental Team Differdange
+ 49
52
Ruijgh
Rob
1986
Vacansoleil
+ 01:03
53
Konovalovas
Ignatas
1985
Cervelo TestTeam
+ 01:16
54
Premont
Christophe
1989
Lotto - Bodysol
+ 01:18
55
Dron
Boris
1988
Lotto - Bodysol
+ 01:18
56
Dreesen
Marnix
1989
Qin Cycling Team
+ 01:18
57
Cannone
Donato
1982
Ceramica Flaminia
+ 01:41
58
Cretskens
Wilfried
1976
Omega Pharma-Lotto
+ 01:41
59
Hoogerland
Johnny
1983
Vacansoleil
+ 01:41
60
Guesdon
Frédéric
1971
Française des Jeux
+ 02:13
61
Berthou
Eric
1980
Carmiooro NGC
+ 02:13
62
Hagenaars
Luc
1987
Team Kuota - Indeland
+ 02:38
63
Nilsson
Hakan
1980
Continental Team Differdange
+ 02:38
64
Habeaux
Gregory
1982
Veranda's Willems
+ 02:38
65
Bonnaire
Olivier
1983
Française des Jeux
+ 02:52
66
Gourgue
Benjamin
1986
Landbouwkrediet
+ 02:52
67
Engoulvent
Jimmy
1979
Saur - Sojasun
+ 02:52
68
McConvey
Connor
1988
An Post - Sean Kelly
+ 04:36
69
Usov
Alexandre
1977
ISD Continental Team
+ 04:36
70
Gustavsson
Niklas
1989
Team Sprocket
+ 04:36
71
Cappelle
Dieter
1983
Veranda's Willems
+ 04:36
72
Piechele
Andrea
1987
Carmiooro NGC
+ 04:42
73
Moberg
Christian
1987
Glud & Marstrand - LRØ
+ 06:48
74
Jørgensen
Kasper Linde
1984
Glud & Marstrand - LRØ
+ 07:46
DNF
Perrett
Joseph
1991
-
DNF
Cassidy
Mark
1985
An Post - Sean Kelly
DNF
De Schrooder
Benny
1980
An Post - Sean Kelly
DNF
Eeckhout
Nico
1970
An Post - Sean Kelly
DNF
Lisabeth
Kenny
1981
An Post - Sean Kelly
DNF
O'Brien
Paidi
1984
An Post - Sean Kelly
DNF
Beuret
Laurent
1986
Carmiooro NGC
DNF
Peruffo
Enrico
1985
Carmiooro NGC
DNF
Raisoni
Alessandro
1983
Carmiooro NGC
DNF
Terrenzio
Fabio
1985
Carmiooro NGC
DNF
Baggio
Filippo
1988
Ceramica Flaminia
DNF
Belohvosciks
Raivis
1976
Ceramica Flaminia
DNF
Fumagalli
Cristiano
1984
Ceramica Flaminia
DNF
Girardi
Edoardo
1985
Ceramica Flaminia
DNF
Maserati
Alessandro
1979
Ceramica Flaminia
DNF
Correia
Joao Miguel Silva
1975
Cervelo TestTeam
DNF
Denifl
Stefan
1987
Cervelo TestTeam
DNF
Novoa Mendez
Joaquin
1983
Cervelo TestTeam
DNF
Pujol
Oscar
1983
Cervelo TestTeam
DNF
Reimer
Martin
1987
Cervelo TestTeam
DNF
Cuppens
Tjarco
1976
Continental Team Differdange
DNF
Harbonnier
Sébastien
1984
Continental Team Differdange
DNF
Kaupas
Vytautas
1982
Continental Team Differdange
DNF
Knudsen
Morten
1981
Continental Team Differdange
DNF
Poos
Christian
1977
Continental Team Differdange
DNF
Retschke
Robert
1980
Continental Team Differdange
DNF
Schneider
Nico
1987
Continental Team Differdange
DNF
De Lis
Sergio
1986
Euskaltel-Euskadi
DNF
Fernandez
Koldo
1981
Euskaltel-Euskadi
DNF
Galdos
Aitor
1979
Euskaltel-Euskadi
DNF
Izagirre
Gorka
1987
Euskaltel-Euskadi
DNF
Sicard
Romain
1988
Euskaltel-Euskadi
DNF
Urtasun
Pablo
1980
Euskaltel-Euskadi
DNF
Gérard
Arnaud
1984
Française des Jeux
DNF
Berling
Michael
1982
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Bøchman
Lasse
1983
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Christensen
Mads
1984
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Nielsen
Jacob
1978
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Vinther
Troels
1987
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Østergaard
Niki
1988
Glud & Marstrand - LRØ
DNF
Abakoumov
Igor
1981
ISD Continental Team
DNF
Agarkov
Yuriy
1987
ISD Continental Team
DNF
Dementyev
Yegor
1987
ISD Continental Team
DNF
Martyenko
Oleksandr
1989
ISD Continental Team
DNF
Pakhtusov
Anatoliy
1985
ISD Continental Team
DNF
Polishchuk
Maksym
1984
ISD Continental Team
DNF
Topchanyk
Artem
1989
ISD Continental Team
DNF
Burton
Jeremy
1984
Lotto - Bodysol
DNF
Fondard
Romain
1984
Lotto - Bodysol
DNF
Honorez
Jeremy
1988
Lotto - Bodysol
DNF
Roossens
Francois
1981
Lotto - Bodysol
DNF
Van Schelven
Jeroen
1987
Lotto - Bodysol
DNF
D'Hollander
Glenn
1974
Omega Pharma-Lotto
DNF
Dehaes
Kenny
1984
Omega Pharma-Lotto
DNF
Elijzen
Michiel
1982
Omega Pharma-Lotto
DNF
Ljungblad
Jonas
1979
Omega Pharma-Lotto
DNF
Borremans
Steffen
1988
Palmans - Cras
DNF
Coupe
Geoffroy
1981
Palmans - Cras
DNF
De Gans
Joop
1984
Palmans - Cras
DNF
Goris
Rob
1982
Palmans - Cras
DNF
Omloop
Geert
1974
Palmans - Cras
DNF
Vanbecelaere
Tom
1982
Palmans - Cras
DNF
Vangheel
Timothy
1986
Palmans - Cras
DNF
Zen
Jean
1981
Palmans - Cras
DNF
Berden
Ben
1975
Qin Cycling Team
DNF
Breyne
Jonathan
1991
Qin Cycling Team
DNF
Cornet
Joris
1991
Qin Cycling Team
DNF
Dufrasne
Jonathan
1987
Qin Cycling Team
DNF
Spragg
James
1987
Qin Cycling Team
DNF
Steels
Stijn
1989
Qin Cycling Team
DNF
Van De Meent
Eric
1985
Qin Cycling Team
DNF
Van Hoecke
Justin
1989
Qin Cycling Team
DNF
Casper
Jimmy
1978
Saur - Sojasun
DNF
Coutouly
Cedric
1980
Saur - Sojasun
DNF
Jeandesboz
Fabrice
1984
Saur - Sojasun
DNF
Lemoine
Cyril
1983
Saur - Sojasun
DNF
Martias
Rony
1980
Saur - Sojasun
DNF
Matheou
Romain
1988
Saur - Sojasun
DNF
Poulhiès
Stéphane
1985
Saur - Sojasun
DNF
Bertling
Matthias
1987
Team Kuota - Indeland
DNF
Ganser
Stefan
1978
Team Kuota - Indeland
DNF
Glasner
Björn
1973
Team Kuota - Indeland
DNF
Grad
Alexander
1990
Team Kuota - Indeland
DNF
Knauer
Florenz
1989
Team Kuota - Indeland
DNF
Kopp
David
[*]
1979
Team Kuota - Indeland
DNF
Kurth
Michael
1986
Team Kuota - Indeland
DNF
Meisen
Marcel
1989
Team Kuota - Indeland
DNF
Anderson
Jack
1987
Team Sprocket
DNF
Hampton
Russell
1988
Team Sprocket
DNF
Johansson
Fredrik
1986
Team Sprocket
DNF
Larsen
Richard
1990
Team Sprocket
DNF
Rudenstam
Filip
1987
Team Sprocket
DNF
De Ketele
Kenny
1985
Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF
Degand
Thomas
1986
Veranda's Willems
DNF
Polazzi
Fabio
1985
Veranda's Willems
DNF
van Genechten
Jonas
1986
Veranda's Willems
DNF
Van Melsen
Kevin
1987
Veranda's Willems
Information
Grand Prix Cerami
Belgien
8. april 2010
1.1 | 189.7 km