FIRSTCYCLING
Landevej
Landevej
Amatør
Junior
Cykle-cross
MTB
Bane
Fantasy
Løb og resultater
Hold
Rangering
Rangering
| FirstCycling
UCI Rangering
National Rangering
FirstCycling Rangering
FirstCycling Amatør
Mænd Elite
---
Mænd Elite
Mænd Junior
Kvinde Elite
Kvinde Junior
2021
-Alle-
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
-Nationer-
Anguilla
Bermuda
Bosnia&Herzegovina
Burkina Faso
Burundi
Dom. Republic
Guatemala
Guinea
Indonesia
Kosovo
North Macedonia
Puerto Rico
Albanien
Algeriet
Argentina
Armenien
Aserbajdsjan
Australien
Belarus
Belgien
Belize
Benin
Bolivia
Brasilien
Bulgarien
Cameroun
Canada
Chile
Colombia
Congo
Costa Rica
Côte d Ivoire
Cuba
Cypern
Danmark
Ecuador
Egypten
El Salvador
Eritrea
Estland
Etiopien
Filippinerne
Finland
Frankrig
Grækenland
Honduras
Hong Kong
Iran
Irland
Israel
Italien
Japan
Kasakhstan
Kenya
Kina
Kroatien
Kuwait
Letland
Litauen
Luxembourg
Malaysia
Mali
Marokko
Mexico
Moldova
Monaco
Mongoliet
Nederland
New Zealand
Nicaragua
Norge
Oman
Panama
Paraguay
Peru
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
Rwanda
Schweiz
Serbien
Singapore
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Storbritannien
Sudan
Sverige
Sydafrika
Sydkorea
Syrien
Tanzania
Thailand
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Uganda
Ukraine
Ungarn
Uruguay
USA
Usbekistan
Venezuela
Østrig
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Alle
U23
Pos
Cykelrytter
Født
Nation
Hold
Points
1922
Pinzon
Edgar Andres
2001
Colombia
7
1922
Yue
Hao
1992
Kina
Henan
7
1922
Baska
Erik
1994
Slovakiet
BORA-hansgrohe
7
1922
Nsengimana
Jean Bosco
1992
Rwanda
CCA
7
1922
Mohd Zariff
Nur Aiman
1997
Malaysia
Terengganu Cycling Team
7
1922
Jeannière
Emilien
1998
Frankrig
Team TotalEnergies
7
1922
Jarc
Aljaz
1999
Slovenien
Adria Mobil
7
1922
Molina
Davirson
2000
Venezuela
Venezuela Pais Futuro
7
1922
Johansson
Oskar
2002
Norge
Uno-X DARE DT
7
2010
Smits
Florian
1981
Nederland
6
2010
Perez
Dominic
1994
Filippinerne
6
2010
Traoré
Souleymane
1989
Côte d Ivoire
6
2010
Kleinjan
Arno
1993
Nederland
6
2010
Rodriguez
Ruddy
2002
Venezuela
6
2010
Marcato
Marco
1984
Italien
UAE Team Emirates
6
2010
Britton
Rob
1984
Canada
Rally Cycling
6
2010
Pfingsten
Christoph
1987
Tyskland
Jumbo-Visma
6
2010
Pelucchi
Matteo
1989
Italien
Team Qhubeka NextHash
6
2010
Benedetti
Cesare
1987
Polen
BORA-hansgrohe
6
2010
Thwaites
Scott
1990
Storbritannien
Alpecin-Fenix
6
2010
Montana
Freddy
1982
Colombia
EPM Scott
6
2010
Roldan
Weimar
1985
Colombia
Team Medellin - EPM
6
2010
Vallée
Boris
1993
Belgien
Bingoal Pauwels Sauces WB
6
2010
Zubov
Matvey
1991
Rusland
Moscow Region
6
2010
Yasuhara
Daiki
1991
Japan
Matrix Powertag
6
2010
Hatanaka
Yusuke
1985
Japan
Kinan Cycling Team
6
2010
Jurado
Marcos
1991
Spanien
Electro Hiper Europa
6
2010
Hofstede
Lennard
1994
Nederland
Jumbo-Visma
6
2010
Repse
Uros
1993
Slovenien
KK Kranj
6
2010
Peyroton-Dartet
Thomas
1985
Frankrig
EuroCyclingTrips - CMI
6
2010
Martinez
Luis Miguel
1993
Colombia
Team Ediciones Mar Costa
6
2010
Louiche
Vincent
1992
Frankrig
Ferei-CCN
6
2010
Oka
Atsushi
1995
Japan
NIPPO-Provence-PTS Conti
6
2010
Harakhavik
Uladzimir
1995
Belarus
Minsk CC
6
2010
Planet
Charles
1993
Frankrig
Team Novo Nordisk
6
2010
Saita
Naoto
1985
Japan
LEOMO Bellmare Racing Team
6
2010
Riveros
Francisco Daniel
1994
Paraguay
Team Ioio Paraguay
6
2010
Ryba
Jan
1995
Tjekkiet
AC Sparta Praha
6
2010
Verdijck
Niels
1993
Belgien
EuroCyclingTrips - CMI
6
2010
Le Cunff
Kévin
1988
Frankrig
Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
6
2010
Per
Gorazd
1997
Slovenien
Union Raiffeisen Radteam Tirol
6
2010
Zahiri
Abderrahim
1996
Marokko
General Store-F.Ili Curia-Essegibi
6
2010
Gonczy
Gergo
1996
Ungarn
Epronex-Gesu
6
2010
Leysen
Senne
1996
Belgien
Alpecin-Fenix
6
2010
Piccolo
Simone
1997
Italien
Viris Vigevano
6
2010
Bonjean
Maxence
1997
Frankrig
Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin
6
2010
Poisson
Damien
1997
Frankrig
Dinan Sport Cycling
6
2010
Narvaez
Alexis
1995
Ecuador
Toscana Cayambe
6
2010
Finatti
Davide
1997
Italien
Lan Service - Zheroquadro
6
2010
Houcke
Killyan
1998
Frankrig
C.C.Nogent-sur-Oise
6
2010
Joly
Thomas
1995
Frankrig
V.C.Villefranche Beaujolais
6
2010
Ulysbayev
Dinmukhammed
1998
Kasakhstan
Almaty Cycling Team
6
2010
Friedrich
Marco
1998
Østrig
Felbermayr - Simplon Wels
6
2010
Garibay Contreras
Orlando Trinidad
1993
Mexico
Crisa-SEEI
6
2010
Rigollot
Mathieu
1997
Frankrig
SCO Dijon-Team Material-velo.com
6
2010
Sawada
Toki
1994
Japan
Team Bridgestone Cycling
6
2010
Saez
Enderson
1998
Venezuela
JAJOMTB Indet Trujillo
6
2010
Rudys
Paul
1998
Tyskland
KED Stevens Radteam Berlin
6
2010
Menegale
Elia
1999
Italien
Zalf Euromobil Désirée Fior
6
2010
Pakalski
Henrik
1999
Tyskland
Rad-Net Rose Team
6
2010
Espinosa
Bolivar
1996
Panama
Panamá es Cultura y Valores
6
2010
Strah
Alex
1996
Panama
Panamá es Cultura y Valores
6
2010
Corkery
Dillon
1999
Irland
EvoPro Racing
6
2010
Quiroga
Yahir
1992
Venezuela
Global Cycling Team
6
2010
Serrano
Alberto
1998
Spanien
Caja Rural-Seguros RGA
6
2010
Lucero
Jericho Jay
1999
Filippinerne
Go for Gold Philippines
6
2010
Li
Hu
1998
Kina
Tianyoude Hotel Cycling Team
6
2010
Hansart
Philéas
2000
Frankrig
C.C.Nogent-sur-Oise
6
2010
Omrzel
Aljaz
2000
Slovenien
Adria Mobil
6
2010
Garrison
Michael
2001
USA
Hagens Berman Axeon
6
2010
Mignolli
Gianluca
2000
Italien
General Store-F.Ili Curia-Essegibi
6
2010
Trevisol
Marco
2000
Italien
Northwave - Siatec-Olmo
6
2010
Ansaloni
Emanuele
2000
Italien
In Emilia Romagna
6
2010
Warmerdam
Max
2000
Frankrig
GSC Blagnac Velo Sport 31
6
2010
Motti
Alessandro
2000
Italien
V.C.Mendrisio
6
2010
Movchan
Andriyi
2002
Ukraine
Eurocar Grawe Ukraine
6
2010
Van Kerckvoorde
Gilles
1999
Belgien
CT Stroobant-Bataia
6
2010
Goncalves
Helder
2000
Portugal
Kelly-Simoldes-UD Oliveirense
6
2010
Leal
Tiago
1999
Portugal
Sicasal Miticar Torres Vedras
6
2010
Vangheluwe
Warre
2001
Belgien
Home Solution-Soenens
6
2010
Zarebski
Marcin
2000
Polen
Cycling Academy Trencin
6
2010
Trastour
Loris
2001
Frankrig
AG2R Citroën U23 Team
6
2010
Benedix
Anton
1993
Tyskland
Team Embrace The World Cycling
6
2010
Pena Salas
Ricardo
2001
Mexico
ABC Zapatitos
6
2010
Cailliau
Taïno
2001
Frankrig
CSC Abymienne-Propreté 2000
6
2010
Berasategi
Xabier
2000
Spanien
Laboral Kutxa
6
2010
Dujardin
Julien
2001
Frankrig
USSA Pavilly Barentin
6
2010
Declerck
Jelle
2002
Belgien
Bingoal-WB DT
6
2010
Theiler
Ole
2002
Tyskland
Team SKS Sauerland NRW
6
2010
Epis
Giosue
2002
Italien
Iseo - Rime - Carnovali
6
2010
D'Aiuto
Filippo
2002
Italien
Pedale Scaligero
6
2010
Fjeldstad
Øyvind
2002
Norge
Ringerike SK
6
2010
Nat
Joost
2002
Nederland
À Bloc CT
6
2010
Saavedra
Juan Sebastian
1999
Colombia
Team Raul Saavedra
6
2010
Viunoshev
Mikhail
2001
Rusland
Sverdlovsk Region
6
2010
Duojie
Cairang
2000
Kina
Tianyoude Hotel Cycling Team
6
2010
Blanc
Arthur
1998
Frankrig
Swiss Racing Academy
6
2010
Zang
Jacques Joël
1996
Cameroun
Cameroun National Team
6
2010
Niu
Minghui
2002
Kina
Qinghai
6
2010
Chen
Kai
1987
Kina
Sunshihzen
6